Sekrety pielęgnacji włosów, o których profesjonaliści nie chcą wiedzieć

Pielęgnacja włosów to jeden z najłatwiejszych sposobów na uzupełnienie stroju, w zależności od sytuacji.

Niezależnie od tego, czy bierzesz udział w zabawnym spotkaniu towarzyskim, prowadzisz spotkanie biznesowe, czy po prostu wylegujesz się w domu, możesz przekazać swój nastrój włosami. Przeczytaj ten artykuł, aby uzyskać ciekawe wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów!Zwróć uwagę na suchą skórę, szczególnie na skórze głowy lub w jej pobliżu. Jeśli masz bardzo suchą skórę, możesz mieć również bardzo suche włosy. Aby zwalczyć ten problem, staraj się myć włosy tylko kilka razy w tygodniu lub stosować nawilżający produkt do włosów. Unikaj stosowania ciepła lub ostrych środków chemicznych na suche włosy.Włosów nie należy myć codziennie. Jeśli nie miałeś dnia, w którym twoje włosy były nadmiernie zabrudzone, nie myj ich. Harmonogram mycia co 2-3 dni zapobiegnie wysychaniu włosów. Spędzisz mniej czasu na odmładzaniu włosów, a więcej na cieszeniu się nimi.Aby odpowiednio zadbać o swoje włosy, ważne jest, aby zdrowo się odżywiać. Upewnij się, że Twoja dieta zawiera dużo zielonych warzyw, owoców, marchwi i nabiału. Te produkty zawierają składniki odżywcze, które tworzą zdrowsze komórki. Komórki te sprawiają, że włosy stają się zdrowsze i gładkie.Chociaż kuszące jest mycie włosów po poceniu się w lecie, sam pot nie jest tak brudny. W lecie możesz zbyt często myć włosy, przez co stają się suche i łamliwe. Zamiast myć włosy za każdym razem, gdy się pocisz, od czasu do czasu używaj tylko płukanki i odżywki. Sekrety pielęgnacji włosów, o których profesjonaliści nie chcą wiedzieć

Powinno to wystarczająco oczyścić włosy między szamponami.Chociaż przyjaciele mogą być łatwym źródłem pomocy w pielęgnacji włosów, warto regularnie odwiedzać profesjonalistę.

Chociaż intencje przyjaciół lub znajomych mogą być zgodne z dobrymi intencjami, mogą się zdarzyć błędy, a ich naprawienie często będzie kosztować więcej niż to, co kosztowałaby cię profesjonalna kosmetyczka.Podczas suszenia włosów powstrzymaj się od pozostawania w jednym miejscu przez dłuższy czas. Może to zasadniczo spalić włosy i pozostawić je bardzo słabe i kruche. Poruszaj suszarką do włosów w przód iw tył i trzymaj ją z dala od skóry głowy, aby zachować zdrowie włosów.Kup odpowiedni szampon i odżywkę. Kupuj tylko taki szampon i odżywkę, który jest odpowiedni dla Twojego rodzaju włosów. To niekoniecznie najdroższa marka! Nie myj jej też zbyt często, bo pozbędziesz się naturalnych olejków z włosów. Dobrą zasadą jest to, że co drugi dzień w przypadku włosów przetłuszczających się lub normalnych, a dwa razy w tygodniu w przypadku włosów suchych.Nie brać prysznica z bardzo gorącą wodą. Ustawiaj tylko temperaturę na przyjemną ciepłą wodę. Pomoże to zapobiec wysuszeniu i podrażnieniu skóry głowy. Gdy skóra głowy jest niezdrowa, twoje włosy szybko staną się niezdrowe. Jeśli weźmiesz gorący prysznic, przed wyjściem spłucz włosy i skórę głowy zimną wodą. Zmniejszy to część szkód wyrządzonych przez gorącą wodę.Nie używaj wybielacza do włosów. Podczas gdy wybielacz może dać Ci wspaniałe, muśnięte słońcem pasemka, niszczy również strukturę włosów i sprawia, że ​​stają się suche i łamliwe. Kiedy twoje włosy są suche i łamliwe, łatwo się łamią i trudno będzie je rozczesać. Nawet najdroższe odżywki do włosów nie ożywią zniszczonych włosów rozjaśnionych.Jak wspomniano wcześniej, pielęgnacja włosów zależy ostatecznie od tego, jak myślisz o swoim wyglądzie. Jeśli chcesz spędzać dużo czasu na czesaniu każdego dnia, zrób to! Jeśli lubisz po prostu przeczesać grzebień lub go podrzucić, nie krępuj się. Kluczem jest robienie tego, co sprawia, że ​​czujesz się komfortowo!

Comments are closed.