Płytki ceramiczne i gresowe do pomieszczeń wilgotnych

Wybierając płytki do naszej łazienki czy też kuchni powinniśmy zwrócić uwagę na ich odporność, łatwość czyszczenia.

Powinny być to płytki także antypoślizgowe, które nie chłoną wody. Często na podłogę wybieramy gres szkliwiony, który posiada powłokę zabezpieczającą przed wilgocią. Dodatkowo płytki powinny być także odporne na ścieranie oraz nacisk, możemy obecnie wybrać wiele różnych wzorów, które dopasujemy łatwo do naszych pomieszczeń, wybierzemy kolor, wzór oraz wielkość.

Płytki ceramiczne i gresowe do pomieszczeń wilgotnych

Jakie parametry charakteryzują płytki Vives?

Płytki podłogowe, które stosujemy w łazienkach, powinny charakteryzować się nasiąkliwością poniżej 3%, jest to parametr E, który możemy znaleźć na opakowaniu płytek. Możemy wybrać także płytki o większej nasiąkliwości, które zastosujemy przykładowo w salonie. Najczęściej płytki ścienne będą charakteryzowały się większą nasiąkliwością, powyżej 10%. Zwracamy uwagę na klasę ścieralności PEI od 1-5. Należy pamiętać, że w przypadku płytek najbardziej niebezpieczny jest piasek, który wnosimy na naszych podeszwach. Może on łatwo uszkadzać płytkę, szkliwo. Dlatego powinniśmy wybrać płytki o właściwej klasie ścieralności zależności od pomieszczenia, w którym będziemy je stosowali. Dodatkowo ważny jest parametr antypoślizgowości R, stosuje się oznaczenia od R9 do R13, gdzie 9 to płytka o najmniejszym oporze, natomiast R13 to płytki, które zapewniają nam najlepszą przyczepność do podłoża.

Jednym z producentów, którzy dostarczają wysokiej jakości płytki, jest firma Vives, która może zaproponować płytki w różnych rozmiarach, możemy wybrać płytki klasyczne o rozmiarach 60 x 60 cm lub 20 x 20 cm. Mogą być to także płytki oktagonalne, wypukłe oraz posiadające różnego rodzaju wzory. Vives oferuje przykładowo płytkę Alaska 20 x 20 cm w odcieniu kremowym, która bardzo dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach kuchennych, możemy wybrać także płytkę Luna-R, która naśladuje kamień naturalny, posiada wielkość 60 x 120 cm. Są to płytki wysokiej jakości, rektyfikowane, które zostały przycięte, aby ułatwić układanie, zmniejszyć szerokość fugi.

Płytki Vives możemy zakupić na stronie internetowej https://e-plytki.eu/pl/c/Vives/7736, dobierzemy różne modele do naszej kuchni oraz łazienki. Bardzo ciekawym modelem jest płytka Osaka Blanco, która posiada dwa kolory, jasny oraz ciemnoszary, które mogą stworzyć bardzo ciekawy wzór na naszej ścianie.

Comments are closed.