Jaki kredyt wybrać?

Zapewne wiemy o tym, że czasami marzeniem wielu osób jest to, aby kupić własne mieszkanie.

Jednak nie ma co ukrywać, że raczej mało kogo jest na to stać. Chodzi oczywiście o ilość środków zgromadzonych na koncie bankowym. Nie da się ukryć, że zarobki w naszym kraju nie są na zbyt wysokim poziomie i trzeba poradzić sobie z tym inaczej. Chyba najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie kredyt. Tutaj jednak pozostaje pytanie czy lepiej zdecydować się na kredyt hipoteczny czy też kredyt gotówkowy?

Do czego są nam pieniądze?

W zasadzie wszystko zależy od tego na co potrzebne są nam te pieniądze. Inaczej mówiąc decydując się na kredyt gotówkowy możemy przeznaczyć go na dowolny cel – może to być zakup nowego samochodu czy też opłacenie rachunków za mieszkanie. Z drugiej strony, jednak musimy liczyć się z tym, że oprocentowanie takiego kredytu będzie stosunkowo wysokie, a co za tym idzie będziemy zobowiązani do oddania o wiele większej kwoty. Z kolei kredyt hipoteczny charakteryzuje się zazwyczaj o wiele niższą stopą oprocentowania, jednak w tym przypadku jesteśmy zobowiązani do tego, aby wybrać naszą nieruchomość jako hipotekę. Inaczej mówiąc jeśli nie wywiążemy się z regularnej spłaty takiego kredytu bank zabierze nam mieszkanie lub dom, aby pokryć koszty kredytu.
Jaki kredyt wybrać?

Kredyt na remont lub zakup mieszkania

W drugim przypadku, jednak nie mamy możliwości przeznaczyć tych pieniędzy na coś innego jak tylko nieruchomości. Oczywiście może być to także remont domu, jednak wtedy niezbędne jest przedstawienie bankowi faktur i innych dokumentów, które potwierdzą to, iż za te pieniądze dokonaliśmy właśnie remontu. Ponadto powinniśmy pamiętać o tym, że wszystkie formalności w przypadku kredytu gotówkowego są o wiele łatwiejsze niż przy kredycie hipoteczny – taki kredyt możemy otrzymać nawet w 2 dni podczas, gdy załatwianie kredytu hipotecznego trwa nawet kilka miesięcy. Jeśli chcemy otrzymać pomoc przy wyborze kredytu to warto wejść na stronę http://1ekspert.pl/oferta/kredyt-hipoteczny/, aby doradca kredytowy mógł nam pomoc.

Comments are closed.