Powody, dla których powinieneś uaktualnić swoje urządzenia do wersji Energy Star

Każdy, kto używał gazu i ropy, niechętnie zgodzi się, że zielona energia jest czystsza, bezpieczniejsza i tańsza.

Ale wiele osób nie wie, jak wdrożyć zieloną energię do swojego życia. Oto tylko kilka z wielu sposobów, w jakie zielona energia może być dobra dla Twojego domu i życia.Wymień stare żarówki żarowe na wysokowydajne żarówki LED lub świetlówki kompaktowe. Żarówki te zużywają znacznie mniej energii elektrycznej niż żarówki i są dostępne w rozmiarach pasujących do większości istniejących opraw. Chociaż koszt początkowy jest na ogół wyższy, większość tych żarówek będzie działać przez lata, zanim się wypali.Dowiedz się więcej o gruntowych pompach ciepła. Pompy te znajdują się pod Twoim domem i pompują naturalne ciepło ziemi, aby Cię ogrzać. Ten system może być kosztowny, ale pompy zużywają bardzo mało energii i mogą działać nawet do pięćdziesięciu lat. Zainwestuj w ten system, jeśli zamierzasz zostać w domu przez dziesięciolecia.Kupując nowe urządzenia, takie jak lodówki, kuchnie i pralki, szukaj etykiety Energy Star. Departament Energii Stanów Zjednoczonych zaleca te produkty, ponieważ oszczędzają energię. Korzystając z nich zaoszczędzisz również pieniądze. Produkty, które są energooszczędne, zwykle mają na sobie gwiazdkę.Zdecyduj się na oświetlenie słoneczne zamiast zwykłego oświetlenia podczas instalowania lamp do użytku na zewnątrz. Pomaga to zaoszczędzić na kosztach energii, a także są bardzo estetyczne. Lampy solarne stają się coraz bardziej popularne i stanowią doskonałą opcję do oświetlenia tarasu, ogrodu, chodników, garażu i wielu innych miejsc.Upewnij się, że wszystkie urządzenia grzewcze i chłodzące oraz rejestry nie są zablokowane przez meble, elementy okienne lub zabawki dla dzieci. Jeśli przed grzejnikiem przypodłogowym trzeba postawić mebel, należy pozostawić odstęp dwóch stóp. Powody, dla których powinieneś uaktualnić swoje urządzenia do wersji Energy Star

Może się to wydawać marnowaniem miejsca, ale pozwala to uniknąć marnowania energii.Turbina wiatrowa może pomóc obniżyć rachunki za prąd nawet o 90%.

Zanim zainwestujesz w tego typu sprzęt, dowiedz się, czy wiatr jest wystarczająco silny, aby wyprodukować tyle energii, ile potrzebujesz i skorzystaj z pomocy fachowca, który pomoże Ci dobrać odpowiedni rozmiar turbiny.Myśl na małą skalę. Jeśli nie możesz wykorzystać alternatywnej energii dla całego domu, zacznij od jednego pokoju. Możesz korzystać z alternatywnych źródeł energii w jednym pomieszczeniu, a gdy będziesz gotowy, zainstaluj go w innym pomieszczeniu. W ten sposób nie będziesz przytłoczony kosztami przekształcenia domu w energię alternatywną.Zwróć uwagę na termostat w swoim domu. Zainstalowanie programowalnego termostatu ułatwia śledzenie temperatury w domu i zmniejszanie ogrzewania, gdy nie ma Cię w domu. Od 1 do 3 procent kosztów energii można obniżyć za każdy stopień odrzucenia!Skorzystaj ze słońca, instalując na dachu panele słoneczne. Panele te będą zbierać energię słoneczną i przekształcać ją w energię użyteczną dla Twojego domu. Większość firm energetycznych będzie kupować wytworzoną nadwyżkę energii. Co miesiąc odkryjesz co najmniej obniżenie rachunku za energię.W niektórych rejonach świata ludzie mogą zamawiać energię wiatrową i geotermalną od swojego dostawcy energii. Zazwyczaj jest to trochę więcej pieniędzy, ale kupujesz zieloną energię i nie musisz inwestować w maszyny, aby ją uzyskać. Pomaga to przeżyć stres związany z paliwami kopalnymi w Twojej firmie energetycznej.Zielona energia może być doskonałym dodatkiem do Twojego życia. Przeczytaj wskazówki zawarte w tym artykule i zastosuj je w swoim domu i w swoim życiu. Wkrótce zdasz sobie sprawę, że zielona energia może być dla Ciebie świetną rzeczą. Wszystko, co musisz zrobić, to zacząć z niego korzystać.

Comments are closed.