Dowiedz się, jak uprawiać ogród ekologicznie

Jeśli zawsze chciałeś mieć organiczny ogród, ale myślałeś, że istnieje jakaś magiczna sztuczka, aby wszystko dobrze rosło lub dobrze się rozwijało, ten artykuł jest dla Ciebie.

Pokażemy Ci, jak proste może być uprawianie własnych organicznych owoców, kwiatów i warzyw.Ogrodnictwo może być bardzo satysfakcjonującą praktyką. Możesz nie tylko poprawić wygląd swojego domu na zewnątrz, ale także możesz być z tego dumny. W ogrodnictwie jest mnóstwo narzędzi i rzeczy, które mogą być bardzo satysfakcjonujące. Możesz ulepszyć nie tylko swój dom, ale także sąsiedztwo i całkiem możliwe, że zaczniesz oszczędzać na artykułach spożywczych, uprawiając własną żywność!Przy sadzeniu ogrodu zawsze powinno być miejsce na niezbędne zioła kuchenne. Są one dostępne w sklepach spożywczych w postaci świeżej lub suszonej i zawsze są drogie. Mięta, pietruszka, bazylia, koperek – wszystko to można uprawiać w prawie każdym klimacie. Ponadto zioła te są bardzo łatwe w uprawie i można je stosować na co dzień w kuchni, a niewykorzystane suszyć i przechowywać do późniejszego wykorzystania.Kiedy i dlaczego należy przycinać krzewy? Większość krzewów wymaga przycinania, aby zwiększyć kwitnienie. Krzewy liściaste wiosną i wcześnie kwitnące należy przycinać natychmiast po kwitnieniu. Odetnij stare drewno, aby zachęcić do nowego wzrostu. Na nowym drewnie pojawią się pąki na przyszłoroczne kwiaty. Krzewy kwitnące późnym latem należy przycinać wiosną. Wytwarzają kwiaty na pędach, które wyrastają zaraz po przycięciu. Krzewy kwitnące zimą po prostu wymagają przycinania wczesną wiosną, aby usunąć martwe lub chore gałęzie.Hoduj rodzime byliny na swoim podwórku, aby przyciągnąć lokalną przyrodę. Rodzima roślinność jest najlepszym źródłem pożywienia dla twoich rodzimych zwierząt. Dowiedz się, jak uprawiać ogród ekologicznie

Dzięki tej metodzie zobaczysz więcej ptaków i kolorowych owadów.

Jest to łatwy sposób na przyciągnięcie dzikiej przyrody, ponieważ rodzime rośliny wymagają od ciebie mniej pracy, aby się rozwijać.Dowiedz się, czy rośliny, które masz w swoim ogrodzie, mają specjalne potrzeby nawozowe. Niektóre rośliny lubią nawozy o powolnym uwalnianiu, podczas gdy inne preferują pokarmy bogate w azot. Większość z nich lubi być nawożona w szczycie sezonu wegetacyjnego. Odrobina edukacji znacznie poprawi Twój ogród.Do podstawowego ogrodnictwa warzywnego lub kwiatowego często nie trzeba kupować najdroższych narzędzi i akcesoriów ogrodniczych. Odwiedzanie dyskontów często pozwoli znaleźć podstawowe narzędzia w niskiej cenie. Każdej wiosny powinieneś także rozglądać się za większością lokalnych supermarketów, aby ustawić przejście lub wystawę z narzędziami ogrodniczymi, które możesz również kupić za dobrą cenę.Planując swój ogród w tym roku, zmień układ tak, aby różnił się od miejsca, w którym znajdowały się różne rośliny w zeszłym roku. Na przykład umieść pomidory w części ogrodu, w której kukurydza rosła w zeszłym sezonie. Ta rotacja upraw pomoże zapobiec wyczerpaniu gleby w składniki odżywcze potrzebne każdemu rodzajowi warzyw.Jeśli chcesz uprawiać warzywa, ale nie masz miejsca, rozważ sadzenie warzyw rosnących na winorośli. Warzywa, takie jak dynia, melony i pomidory, można wytrenować, aby rosły wzdłuż kraty lub ogrodzenia. Możesz wykorzystać pionową przestrzeń, aby uzyskać taki ogród warzywny, jaki chcesz.Posiadanie ekologicznego ogrodu na swoim podwórku nie oznacza, że ​​będziesz do niego stale przywiązany. Wręcz przeciwnie, ogrodnictwo w sposób organiczny może być bardziej satysfakcjonujące niż jakakolwiek inna metoda, ponieważ jesteś bardziej w zgodzie z naturą i samymi roślinami. Skorzystaj z pomysłów z tego artykułu, aby zobaczyć, jakie to proste.

Comments are closed.