Nauka o psach jest łatwa dzięki temu artykułowi

Czy szczenięta nie są urocze? Są zabawne i urocze, ale to nie wszystko.

Prędzej czy później Twój uroczy szczeniak wyrośnie na psa. Nadal będzie uroczy, ale będzie potrzebował ciebie, aby upewnić się, że prowadzi zdrowy tryb życia. Oto kilka wskazówek, dzięki którym możesz mieć szczęśliwego, zdrowego psa.Posiadanie psa w domu to duże zobowiązanie finansowe. Musisz zapłacić za wysokiej jakości żywność, regularną opiekę weterynarza i różne zapasy. Może to kosztować od setek do tysięcy dolarów rocznie. Ubezpieczenie zdrowotne zwierząt może pomóc; chociaż będziesz płacić miesięczną lub roczną opłatę, często będziesz objęty ubezpieczeniem w przypadku poważnego zagrożenia medycznego dla twojego zwierzaka.Jeśli szukasz wspaniałego rodzinnego zwierzaka, ale masz ograniczony budżet, rozważ uratowanie zwierzęcia. Możesz go kupić w lokalnym schronisku za minimalnymi kosztami, a pies przyjedzie z czystym świadectwem zdrowia i wszystkimi szczepionkami. Jeśli interesuje Cię konkretna rasa, skontaktuj się z grupą ratowniczą specjalizującą się tylko w tych psiakach.Staraj się zawsze być świadomym tego, jak czuje się twój pies. Jeśli Twój pies wydaje się być zdenerwowany, przestraszony lub przestraszony o pewne rzeczy, powinieneś zwrócić na to uwagę i starać się unikać narażania go na stresujące sytuacje. Kiedy pies jest zestresowany lub przestraszony, możesz go zranić, jeśli będziesz nalegał, aby przebywał w stresującej sytuacji.Unikaj kupowania po okazyjnej cenie karmy dla psa. Tańsze marki faktycznie zawierają dużo konserwantów, dodatków i innych składników, które mogą zagrozić zdrowiu Twojego psa. Profesjonalne stowarzyszenia i grupy wsparcia psów mogą oferować listy najwyższej jakości dostępnych karm. Twój pies będzie znacznie lepszy.Jeśli twój pies musi być na zewnątrz, zbuduj mu dom. Jeśli jego stopy są mokre, ekstremalne temperatury mogą być stresujące i szkodliwe dla jego zdrowia. Nauka o psach jest łatwa dzięki temu artykułowi

Chroń swojego psa przed wiatrem, deszczem i śniegiem, zapewniając mu dużo miejsca i suchą podłogę.Chociaż dźwięk może być słodki, pazury Twojego psa nie powinny stukać o podłogę podczas chodzenia.

To znak, że paznokcie są za długie. Gwoździe powinny właściwie ledwie dotykać ziemi. Zasięgnij porady profesjonalisty, jakie narzędzia są najlepsze do wykonania pedicure Twojemu psu.Ułatw swojemu psu poznanie nowego dziecka, które pojawi się w Twoim domu. Psy mogą być bardzo zazdrosne i musisz nadal okazywać mu mnóstwo miłości i uczucia, nawet jeśli masz w swoim życiu zupełnie nowy pakiet radości. Porozmawiaj z psem, gdy zajmujesz się dzieckiem i trzymaj go w pętli.Jeśli twój pies robi coś, co ci się nie podoba, staraj się unikać po prostu odmowy. Twojemu psu „nie” tak naprawdę nie wyjaśnia, co chcesz, aby zrobił twój szczeniak. Zamiast odmawiać, jeśli Twój pies skacze, postaraj się, aby usiadł lub położył się. W ten sposób przekazujesz swojemu psu instrukcję, co ma robić.Często szczotkuj psa, nawet jeśli ma krótką sierść. Jest dobry dla jego sierści i skóry i może ostrzegać o możliwych problemach, takich jak pchły, tiki i egzema. Pies również będzie cieszył się uwagą, a regularne szczotkowanie sprawi, że więcej jego futra nie będzie latać po domu i lądować na meblach i dywanach.Wspaniale jest mieć ślicznego szczeniaka. Jeśli jednak uważasz, że Twój szczeniak będzie rósł i będzie potrzebował odpowiedniej opieki, musisz wiedzieć, co jest konieczne, aby Twój pies był zdrowy. Wskazówki zawarte w tym artykule pomogą ci robić właściwe rzeczy, aby oboje byli szczęśliwi.

Comments are closed.