Na co zwrócić uwagę przy wyborze materaca?

Dobre łóżka w naszej sypialni nie mogą obyć się bez dobrego materaca.

W sypialniach najlepiej więc postawić łóżka drewniane, naturalne materiały użyte do produkcji, także takich rzeczy jak materace nie będą kolidowały z naszym zdrowiem jak również zapewnią spokojny sen. Pierwszą rzeczą jest oczywiście wybranie właściwej wielkości, materac musi pasować do naszego łóżka. Jeżeli dwie osoby, które śpią w jednym łóżku znacznie różnią się wagę dobrym pomysłem może być zakup dwóch różnych materaców. Przykładowo do standardowego łóżka które ma szerokość 160 centymetrów można wstawić dwa materace o szerokości 80 centymetrów. Oczywiście warto zadbać o to aby pokrowiec miał właściwości antyalergiczne, musi być także przystosowany do prania. Dzięki temu będziemy mogli bardzo łatwo zachować czystość i higienę. Obecnie bardzo dużym powodzeniem cieszą się materace kieszeniowe, które mają w środku dużą ilość sprężyn, dzięki czemu bardzo dobrze dostosowują się do kształtu naszego ciała. W tym przypadku im więcej sprężyn na metr kwadratowy tym większa będzie wygoda.

Warto zwrócić uwagę także na ilość stref na jakie dzielą się materace, podstawowy model ma oczywiście jedną strefę, ale można znaleźć materace 3.5 i 7 stref.

Dostosowane są do naszej fizjonomii i posiadają różną twardość. Powinniśmy sprawdzić do jakiej wagi przeznaczone są dane materace, mogą być one zasadniczo twarde lub miękkie. Można także spotkać materace, które w zależności od strony na która je ułożymy mogą posiadać twardość H3, lub też H4. Jeżeli szukamy sprawdzonego dostawcy materaców, warto zapoznać się z ofertą sklepu Anhel, gdzie znajdziemy bardzo dobrej jakości materac. Oczywiście można znaleźć modele sprężynowe jak również termoelastyczne, które są nieco droższe jednak są dużo bardziej wygodne, mogą z nich korzystać osoby z problemami z kręgosłupem. Warto także zapoznać się z wypełnianiem materaca, może być to kokos, pianka, lateks. Jeżeli jesteśmy uczuleni warto zwrócić uwagę na to z czego są wykonane.

Comments are closed.