Jak wynegocjować lepszą stawkę za ubezpieczenie samochodu?

Dobre ubezpieczenie samochodowe pokryje koszty naprawy Twojego samochodu i szkód, za które jesteś odpowiedzialny.

Prawo wymaga również posiadania ubezpieczenia samochodowego. Ponieważ i tak za to zapłacisz, równie dobrze możesz wybrać najlepszą możliwą ochronę swojego ubezpieczenia samochodu.Rozważając ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, weź pod uwagę zalety i wady posiadania wyższego udziału własnego. Jeśli franszyza jest wyższa, to będzie to tańsza polisa i odwrotnie. Zazwyczaj zaleca się znalezienie dobrego środka między tymi dwoma, w oparciu o umiejętności prowadzenia pojazdu i obszar, w którym będzie jechał kierowca.Jeśli jesteś młodym kierowcą i cenisz ubezpieczenie samochodu, rozważ wzięcie udziału w kursie nauki jazdy, nawet jeśli Twój stan nie wymaga wykształcenia kierowcy, aby uzyskać prawo jazdy. Posiadanie takiego kursu za pasem pokazuje twojej firmie ubezpieczeniowej, że poważnie myślisz o byciu bezpieczniejszym kierowcą i możesz uzyskać znaczną zniżkę.Dowiedz się, jaki rodzaj ubezpieczenia samochodu oferuje Twoja firma i co tam jest. Pomoże Ci zdecydować, czego możesz potrzebować indywidualnie lub dla całej rodziny. Jeśli Twoja firma nie oferuje tego, czego szukasz, istnieje wiele innych.Kupując polisę na auto, większość firm oferuje dodatki, takie jak holowanie, pomoc drogowa, usługi GPS i inne dodatki. Mogą się przydać, jeśli kiedykolwiek będziesz w potrzebie, ale mogą być naprawdę drogie. Odrzuć te dodatki, aby zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu.Jeśli jesteś w związku małżeńskim, możesz obniżyć miesięczne składki na ubezpieczenie samochodu, po prostu umieszczając współmałżonka na swojej polisie. Jak wynegocjować lepszą stawkę za ubezpieczenie samochodu?

Wiele firm ubezpieczeniowych postrzega małżeństwo jako oznakę stabilności i zakłada, że ​​osoba zamężna jest bezpieczniejszym kierowcą niż osoba samotna, zwłaszcza jeśli masz dzieci jako para.Jeśli masz młodszych kierowców objętych polisą ubezpieczeniową, usuń ich, gdy tylko przestaną korzystać z Twojego pojazdu.

Wiele osób objętych polisą może zwiększyć twoją składkę. Aby obniżyć składkę, upewnij się, że w Twojej polisie nie ma żadnych niepotrzebnych sterowników, a jeśli są one objęte Twoją polisą, usuń je.Weź udział w kursie jazdy. Defensywna jazda, bezpieczny kierowca i doskonałe kursy jazdy pokazują Twojej firmie ubezpieczeniowej, że jesteś zarówno ostrożnym, jak i bezpiecznym kierowcą. Zanieś swój certyfikat do swojego agenta ubezpieczeniowego i pozwól mu go odnotować. Wiele firm nagradza bezpiecznych kierowców obniżonymi składkami.Trzymaj się z dala od pojazdów z napisem „sport”. Wszystko, co dzieje się szybko, jest postrzegane negatywnie przez firmy ubezpieczeniowe, ponieważ może to wpłynąć na kierowców, aby podejmowali większe ryzyko, co z kolei kosztuje ich więcej pieniędzy. Unikaj sportowych pojazdów, chyba że chcesz, aby Twoje składki wzrosły.Jeśli chcesz obniżyć miesięczną opłatę do najniższej możliwej przez prawo, podnieś franszyzę na ubezpieczenie samochodu. Im wyższe odliczenie, tym niższe będą Twoje składki. Skontaktuj się z posiadaczem zastawu, aby upewnić się, że nie ma minimum, na które należy go ustawić.Jeśli myślisz o zakupie nowego pojazdu, powinieneś poszukać dużego pojazdu. Jeśli kupisz furgonetkę lub ciężarówkę, są szanse, że uszkodzenia nie będą takie złe, jeśli ulegniesz wypadkowi. Większość firm ubezpieczeniowych o tym wie i oferuje stosunkowo niskie stawki za tego typu pojazdy.Pamiętaj o tych wskazówkach, a powinieneś być w stanie znaleźć bardzo przystępne ubezpieczenie, które faktycznie pokryje Twoje wydatki, gdy wpadniesz w kłopoty. Nie zaniedbuj ubezpieczenia samochodu. Możesz mieć kłopoty, jeśli go nie masz, a możesz zapłacić za dużo, jeśli nie wybierzesz ostrożnie.

Comments are closed.