Frombork – historyczne miasto związane z Mikołajem Kopernikiem

Frombork kojarzy nam się z Mikołajem Kopernikiem, jest to miasto w którym ten znany astronom spędził ostatnie lata swojego życia, gdzie zmarł w 1543 roku.

W tym mieście tworzył, był także zarządcą, medykiem nie każdy nie wie iż Mikołaj Kopernik zajmował się także ekonomią, teorią pieniądza. Był to człowiek bardzo uzdolniony w wielu dziedzinach, oczywiście zasłynął jako twórca teorii iż planety krążą wokół Słońca, tą teorię nie nazywano heliocentryczną.

Frombork - historyczne miasto związane z Mikołajem Kopernikiem

Co warto zobaczyć we Fromborku?

Frombork to miasto bardzo ciekawe pod względem architektonicznym, znajdziemy tej bardzo wiele zabytków takich przykładowo jak katedra, która powstała w początku XIV wieku, wówczas także Frombork uzyskał prawa miejskie. Ze stał się ośrodkiem kultury oraz wymiany handlowej. Oczywiście Frombork to miejsce gdzie spoczywa Mikołaj Kopernik, tutejsza katedra jest często odwiedzana przez turystów, z pewnością jest to miejsce w którym możemy poczuć ducha starych czasów, wspaniała architektura, Ceglana zabudowa charakterystyczną do tamtego okresu do jedna z perełek architektonicznych naszego kraju.

Frombork to głównie miasto turystyczne, kilkusetletnia historia, przyciąga wielu turystów, Jest to także miasto które leży bardzo atrakcyjnej pozycji, może służyć także jako bardzo dobra baza wypadowa do zwiedzania innych okolicznych miast i nadmorskich kurortów. We Fromborku w starym Pałacu Biskupim mieści się obecnie Muzeum Mikołaja Kopernika, Znajdziemy tam wiele sal ekspozycyjnych, prac związanych z astronomią, są tam unikatowe starodruki. Z pewnością bardzo dobrym miejscem gdzie możemy usiąść i odpocząć będzie Rynek Starego Miasta, Znajdziemy tam także takie zabytki jak Wieża Wodna z XVI wieku, Fara Świętego Mikołaja, oraz wiele wspaniałych kamienic.

Wiele osób które tu przyjeżdżają zastanawia się co warto zobaczyć we Fromborku, miasto może zaoferować wiele różnych atrakcji. Oprócz zwiedzania starych budowli, możemy także skorzystać z różnych rozrywek, mogą być to wycieczka statkiem, czy też tramwajem wodnym.

Więcej na temat Fromborka dowiesz się na blogu Martynasoul.com

Comments are closed.