Gdzie możemy zastosować balustrady wykonane ze szkła?

Obecnie coraz więcej właścicieli nieruchomości decyduje się na montaż balustrad szklanych na klatkach schodowych i na zewnątrz ze względu na potencjał projektowy i niskie koszty utrzymania.

Balustrady szklane zazwyczaj wykorzystują bezpieczne szkło hartowane lub laminowane. Proces hartowania zwiększa sztywność konstrukcji oraz zapobiega pękaniu i uszkodzeniom szkła.

Gdzie możemy zastosować balustrady wykonane ze szkła?

Czym się charakteryzują balustrady całoszklane?

Balustrady szklane to przede wszystkim elegancki i minimalistyczny wygląd, niskie wymagania w zakresie konserwacji i duży potencjał dostosowywania do projektu. Schody, tarasy, chodniki i baseny to świetne miejsca do wykorzystania szklanych balustrad. Systemy balustrad szklanych są nie tylko wszechstronne i estetyczne, ale są również praktycznym rozwiązaniem projektowym, pozwalając na różne metody instalacji. Warto zatem rozważyć zainstalowanie balustrad szklanych w swoim domu lub biurze.

Światło i widoczność to podstawowe kwestie, które należy wziąć pod uwagę przy projektowaniu przestrzeni życiowej. Balustrady całoszklane stanowią ekonomiczne i wszechstronne rozwiązanie, aby otworzyć i rozświetlić dowolną przestrzeń. Balustrady drewniane lub metalowe mogą być nieporęczne, zmniejszać widoczność, a nawet blokować dostęp światła słonecznego do pomieszczenia. Balustrady całoszklane oferują elegancki wygląd, który pozwala przenikać do wnętrza naturalnemu słońcu i sprawia, że przestrzeń wydaje się znacznie bardziej otwarta i przyjazna.

Oprócz nowoczesnego designu balustrady całoszklane są bezpieczne i niezwykle trwałe. Jest to rozwiązanie, które zapewnia bezpieczeństwo na klatkach schodowych, zapobiegając możliwości upadku czy przeciśnięcia się dziecka lub zwierzęcia przez szczeble, które znajdziemy w standardowych balustradach. Nie ma również możliwości wspinania się po szklanej balustradzie. Balustrady szklane zapewniają doskonałą trwałość i będą się świetnie prezentować przez znacznie dłuższy czas niż inne materiały budowlane. Ponadto całoszklane balustrady nadają stylowej, otwartej przestrzeni każdemu budynkowi mieszkalnemu, obiektowi handlowemu lub użyteczności publicznej.

Comments are closed.