Foliowe opakowania przeznaczone do różnorodnych zastosowań

Na rynku dostępne są różne opcje pakowania, ale jednym z najczęściej stosowanych materiałów opakowaniowych jest polietylen, który znajdziemy w postaci różnych woreczków i reklamówek foliowych.

Jest to najtrwalszy dostępny obecnie rodzaj tworzywa sztucznego ze względu na jego właściwości chemoodporne i niskie koszty produkcji. Polietylen lub PE pochodzą z polimerów ropy naftowej i mogą przetrwać wszelkie zagrożenia środowiskowe.

Foliowe opakowania przeznaczone do różnorodnych zastosowań

Producent foliowych woreczków HDPE w wielu rozmiarach

Polietylen jest szczelny, co oznacza, że nie przepuszcza przez niego pary wodnej. Można go zgrzać, co oznacza, że plastik można owinąć wokół produktu i zabezpieczyć hermetycznym zamknięciem. Polietylen jest bardzo wszechstronny i można go dostosować. Wraz z ochroną oferuje to świetną opcję reklamy dopasowaną do produktu, dzięki czemu jest bardzo elastyczny w projektowaniu. Oferuje różną grubość i klarowność, a także różne designerskie kolory dla bardziej spersonalizowanej opcji. Woreczki HDPE z tego materiału są lekkie i nie wymagają dużo miejsca do przechowywania, dzięki temu takie produkty są również łatwe w transporcie.

Oprócz bariery dla wilgoci, polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), rodzaj PE jest tanim, łatwym w obróbce produktem opakowaniowym. Butelki na kosmetyki, środki czystości czy olej, woreczki i siatki do pakowania żywności są wykonane z HDPE i oferują trwałość i świeżość produktów przez długi czas. Polietylen jest trwały i odporny na wpływy zewnętrzne, dzięki czemu zawartość jest dobrze zachowana. HDPE to rodzaj PE jest odporny na przebicie, rozdarcie i rozciąganie. Typowym przykładem tego materiału są torby spożywcze, worki na śmieci, torby do pakowania detalicznego i folie opakowaniowe.

W sklepach i hurtowniach online możesz zamówić woreczki hdpe producent ma w ofercie wiele rozmiarów takich opakowań. Pochodzący z polietylenu politereftalan etylenu (PET) zapewnia większą sztywność niż inne formy tworzyw sztucznych. Zachowuje mocną strukturę ochronną i wykazuje doskonałe właściwości odporne na wilgoć. Najlepszym tego przykładem są butelki PET do opakowania oleju spożywczego, soków, wody, kartony na mleko i większość zakrętek do butelek.

Comments are closed.