Cierpi na astmę? Już nie z tymi wspaniałymi wskazówkami!

Zarządzanie astmą oznacza, że ​​możesz żyć pełnią życia pomimo diagnozy.

Istnieje wiele sposobów kontrolowania lub zapobiegania niekorzystnemu wpływowi astmy na Twoje życie. Poniższy artykuł zawiera wskazówki dotyczące zapobiegania astmie.Uncja prewencji to duży krok w walce z astmą. Astma jest mechanizmem obronnym w twoim ciele, upewnij się, że twoje ciało nie uruchamia tego procesu, aby uniknąć ostrych ataków astmy. Lekarz może pomóc w ustaleniu, które leki podtrzymujące będą najlepsze dla Twojego typu astmy.Kiedy masz astmę, jesteś bardziej podatny na infekcje. Myj ręce tak często, jak to możliwe, zwłaszcza przed jedzeniem. Jeśli Twoje dziecko ma astmę, wcześnie naucz je tego nawyku. Myjąc ręce, możesz powstrzymać rozprzestrzenianie się niektórych szkodliwych bakterii, które mogą spowodować infekcję płuc.Jeśli zamierzasz ćwiczyć, zacznij bardzo powoli. Nagłe ćwiczenia, takie jak start w biegu, mogą wywołać astmę u większości ludzi. Możesz ćwiczyć, ale wykonaj kilka ćwiczeń rozgrzewających, które stopniowo zwiększą tętno, aż poczujesz się komfortowo po cięższych ćwiczeniach. Nie zmuszaj się do ćwiczeń, jeśli czujesz, że będziesz mieć atak astmy.W przypadku osób z ciężką astmą, przed pójściem spać upewnij się, że używasz nebulizatora. Twoje płuca będą bardziej otwarte i łatwiej będzie Ci spać przez całą noc dzięki zastosowaniu nebulizatora. Staraj się trzymać inhalator ratunkowy blisko łóżka.Inhalatory do szybkiej ulgi lub leczenia zapobiegawczego to leki, które należy prawidłowo podawać. Upewnij się, że oddychasz głęboko do płuc podczas wciskania inhalatora. Biznesy Online - Szereg ciekawych publikacji związanych z biznesem również w sieci.

Trzymaj lek w płucach przez co najmniej 3 do 5 sekund przed wydechem, aby uzyskać lepszy efekt.Utrzymuj poziom stresu na jak najniższym poziomie.

Wraz ze wzrostem poziomu lęku z powodu codziennych problemów, pojawiają się również objawy astmy. Jeśli kilka razy dziennie doświadczasz świszczącego oddechu i kaszlu, rozważ techniki łagodzenia stresu, takie jak regularne ćwiczenia oraz ćwiczenia rozciągające i oddechowe. Upewnij się również, że masz wystarczająco dużo snu, aby poradzić sobie ze stresem dnia codziennego.Jeśli cierpisz na astmę i nie kwalifikujesz się do ubezpieczenia zdrowotnego, porozmawiaj z pracownikiem socjalnym. Leki na astmę nigdy nie są tanie, ale ważne jest, abyś je otrzymał i to jest celem pracownika socjalnego. Zajmie się bezpośrednio z klinikami w celu naprawienia sytuacji.Upewnij się, że nie masz alergii pokarmowych, jeśli masz astmę. Wiele osób boryka się z alergią na niektóre pokarmy. Reakcja alergiczna może również wpłynąć na astmę, ponieważ Twój oddech może być zmniejszony. Pamiętaj, aby udać się na pogotowie, jeśli uważasz, że masz reakcję alergiczną na żywność.Jeśli jesteś pacjentem z astmą, upewnij się, że pijesz wodę, która została przefiltrowana. Niefiltrowana woda może zawierać alergeny, które mogą wywołać ciężki atak astmy lub zaostrzyć objawy. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, możesz rozważyć tylko wodę pitną pochodzącą z butelki.Śledź nadchodzące warunki pogodowe, które mogą wpływać na astmę. Niektóre osoby cierpią silniej niż inne zmiany ciśnienia atmosferycznego lub wilgotności. Jeśli jesteś jednym z nich, bycie świadomym nadchodzących burz lub zmian pogody, aby pomóc Ci znaleźć sposoby radzenia sobie ze zmianami pogody, aby ograniczyć wpływ na objawy astmy.Jak już przeczytałeś, dostępnych jest wiele opcji, które mogą pomóc w kontrolowaniu astmy. Astma nie musi być tak natrętną siłą w twoim życiu. W rzeczywistości, jeśli potrafisz sformułować skuteczną strategię przeciwko niemu, życie może być dla ciebie bardzo satysfakcjonujące i aktywne.

Comments are closed.