Tworzenie i pielęgnacja bujnego trawnika to duża inwestycja

Bez względu na to, ile wysiłku włożysz w swoje kwietniki i kształtowanie krajobrazu, Twój ogród nie będzie dobrze wyglądał, jeśli trawa będzie nierówna, rzadka i zarażona chwastami.

Jest wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę tworząc i pielęgnując bujny trawnik w ogrodzie, w parku, na boisku czy polu golfowym. Przede wszystkim należy zdecydować, jakiego rodzaju nasion trawy powinniśmy użyć. Na początku weź pod uwagę klimat, ilość światła słonecznego i wody, które otrzyma trawnik, natężenie ruchu na trawniku i łatwość jego założenia. Trawy w sezonie chłodnym obejmują mieszanki wiecznie zielone, oraz różne nadmiernie wysiewane trawy żytnie. W przypadku zielonego trawnika przez cały rok w najzimniejszym klimacie lub zielonego trawnika w zacienionych miejscach jest to najlepszy wybór. Jednak nie tolerują dużego ruchu, wymagają częstszego podlewania, potrzebują więcej czasu, aby się osiedlić i mogą wymagać ciągłego siewu i pielęgnacji. Musisz regularnie podlewać trawnik, aby zapewnić odpowiednią ilość wilgoci, schłodzić temperaturę gleby i zmyć używane nawozy do gleby.

Ponieważ gleby gliniaste zatrzymują wilgoć dłużej niż gleby piaszczyste, należy częściej podlewać trawę zasadzoną na glebach piaszczystych.

Jeśli masz gliniastą glebę z ciepłą trawą sezonową, raz w tygodniu należy moczyć trawnik wodą i być może po prostu go ochłodzić, jeśli trawa jest narażona na ekstremalne upały. Lepiej jest podlać więcej wody podczas jednej sesji, aby zmusić korzenie do wzrostu na głębszy poziom, niż podlewać trawnik małą ilością wody każdego dnia. Jeśli planujesz założyć trawnik, odwiedź internetowy sklep z nasionami traw. Trawniki w sezonie chłodnym wymagają częstszego i płytszego podlewania, ponieważ ich system korzeniowy nie jest tak głęboki. Podlewaj trawę wcześnie rano, ponieważ jest to najchłodniejsza pora dnia i będzie mniej parowania wody. Zmniejszysz w ten sposób ryzyko zarażenia trawnika chorobą, jeśli woda wyschnie przed zapadnięciem nocy. Największym błędem popełnianym w pielęgnacji trawnika jest zbyt krótkie przycinanie.

Comments are closed.