Estetyczne wykończenia sztukateryjne dla naszego domu

Zastosowanie różnego rodzaju sztukaterii na naszej elewacji może zmienić wygląd naszego domu, niepozorne elementy i dodatki podkreślą rozwiązania architektoniczne.

Obecnie można wybierać spośród różnych modeli listew gzymsowych. Najczęściej wstępują one w kolorze białym, jednak można pomalować je na dowolny kolor, aby dopasować je do naszego pokoju. Dobrze wybrać modele oświetleniowe, w których można umieszczać punkty świetlne, z których światło będzie padało w dół, lub też wykorzystać różne lampki ledowe, które dają światło na sufit i na ścianę. Tego typy gzymsy mogą posiadać różne kształty od strony sufitu, dzięki czemu światło będzie mogło padać pod różnymi kątami. Dodatkowe oświetlenie pokoju może być dobrym pomysłem, zwłaszcza jeżeli główne oświetlenie jest zbyt mocne, może przykładowo padać na telewizor, lub też komputer, co będzie niekorzystne dla naszego wzroku. Dodatkowo mogą one posiadać ściemniacze dzięki którym możemy ustawić natężenie światła.

Można zakupić także modele ledów które mogą zmieniać kolory, wszystko to oczywiście będzie mogło być sterowane przez pilota.

Listwy posiadają miejsce na wszystkie kable, więc nie będzie ich nigdzie widać. Dobrym pomysłem są także listwy przypodłogowe, dzięki nim także będziemy mogli zamaskować różnego rodzaju kable. Obecnie kiedy podłączamy do telewizora zestawy audio, rozprowadzenie kabli po całym pokoju może być możliwe dzięki dylatacjom we listwach. W przypadku oświetlenia w listwach, należy doprowadzić kable elektryczne, dlatego też może być konieczny drobny remont. Obecnie są to listwy przyścienne wykonane z tworzyw sztucznych w odróżnieniu od stosowanych kiedyś rozwiązań z tynku, czy też gipsu. Z pewnością sztukateria z poliuretanu jest dużo trwalsza niż gips, nie będzie ulegała uszkodzeniom, i może służyć nam przez wiele lat, także na zewnątrz. Ważne aby materiał z jakiego są wykonane był odporny na działanie wody, mrozu i promieni słonecznych.

Comments are closed.