Czym jest kitesurfing?

Kitesurfing jeszcze do niedawna był mało znaną dyscypliną sportu, która obecnie zyskuje na popularności.

Deska z żaglem to sport dla osób aktywnych, które chciałyby spróbować czegoś nowego. Ślizg po wodzie na desce to połączenie innych aktywności, takich jak windsurfing, dobrze mogą odnaleźć się tu także osoby, które lubią w zimie uprawiać snowboarding.

Czym jest kitesurfing?

Szkoła kitesurfingu w Egipcie

W surfingu wykorzystuje się deskę mocowaną do stóp, latawiec oraz stateczniki. Sterowanie latawcem odbywa się za pomocą baru, jest to drążek połączony linkami, dzięki czemu możemy kierować latawcem w taki sposób, aby odpowiednio uchwycić wiatr. Dla osób, które wcześniej uprawiały sporty, takie jak snowboarding czy windsurfing, jest to sport, którego nauka przychodzi dość łatwo. Należy zwrócić uwagę na zachowanie równowagi, jest to bardzo ciekawa i przyjemna aktywność na okres letni. Uprawianie tego sportu wymaga odpowiednich warunków, budowy dna morskiego, plaży, dlatego wiele ośrodków kitesurfingu zlokalizowanych jest przykładowo w Egipcie. Możemy znaleźć tam szkołę kitesurfingu, która może zaoferować lekcje dla początkujących, jak również osób zaawansowanych. Niedaleko Hurghady znajduje się szkoła kitesurfingu RedSeaZone, gdzie pracują w instruktorzy posiadający kilkunastoletnie doświadczenie. W przypadku kitesurfingu bardzo ważny jest wiatr, który tutaj stwarza doskonałe warunki, przez większość dni w roku wieje powyżej czterech w skali Beauforta.

Instruktorzy korzystają z plaży o długości 500 m, gdzie woda jest dość płytka, sięga do pasa, co stwarza idealne warunki także dla osób początkujących. Surferzy z całego świata przyjeżdżają do Egiptu, aby cieszyć się tym wspaniałym sportem, na miejscu znajdziemy bazę noclegową, jest to miejsce, które oferuje kursy dla początkujących, średnio zaawansowanych, może być to także szkolenie dla grup, rodzin. Szkolenia prowadzą instruktorzy licencjonowani, którzy wiedzą w jaki sposób nauczyć podstaw, dostępny jest sprzęt, deska z latawcem, osoby biorące udział w kursach są ubezpieczone.

Z pewnością kitesurfing to bardzo ciekawa forma spędzenia wolnego czasu. Osoby, które przebywają na wakacjach w Egipcie, mogą zdecydować się przykładowo na kilkudniowy kurs w ramach pobytu w okolicy Hurghady. Dzięki temu można spróbować swoich sił w sporcie, który nie jest jeszcze zbyt popularny w naszym kraju, będzie to świetna zabawa dla osób wypoczywających w Egipcie.

Comments are closed.