Jak żyć z depresją i nadal być szczęśliwym

Depresja to choroba, która może dotknąć każdą osobę z dowolnego środowiska.

Nie rozróżnia bogatych, biednych, młodych i starych. Może to być tak niewielkie, jak dawka bluesa, który nie zniknie, lub może stać się tak pochłaniające, że można brać pod uwagę myśli o samookaleczeniu. Poniżej znajduje się kilka porad, jak radzić sobie z depresją, gdy się pojawia.Zmień swoje wzorce myślenia, jeśli masz depresję. Jeśli cierpisz z powodu negatywnego mówienia do siebie, zastanów się, czy byłbyś równie negatywny, gdybyś zamiast tego myślał o innej osobie. Jeśli odpowiedź brzmi „nie”, prawdopodobnie jesteś dla siebie zbyt surowy. Spróbuj zmienić swój sposób myślenia, aby stać się tak szczęśliwym, jak to tylko możliwe.Świetną wskazówką w walce z depresją jest zmuszenie się do uśmiechu. Może to być trudne, zwłaszcza, że ??jesteś w depresji, ale jeśli możesz to zrobić, nie pożałujesz. Naukowcy wykazali, że uśmiechanie się uwalnia endorfiny i jako takie pomaga w poprawie nastroju i radości.Pamiętaj, aby porozmawiać o swojej depresji ze swoim partnerem. Zaangażuj swojego partnera w swoje wysiłki terapeutyczne, takie jak regularne ćwiczenia i poradnictwo. Wspólna praca w tych przedsięwzięciach pomoże wam zbliżyć się jako para, a także sprawi, że twój plan leczenia będzie bardziej skuteczny, niż gdybyś robił to sam.Zatrzymaj złe i negatywne zachowanie, gdy jesteś z innymi. Płacz, narzekanie i rozmawianie o swoich problemach wzbudzi współczucie wśród przyjaciół i rodziny, ale współczucie to również podtrzymuje zachowanie depresyjne. Zmień zachowanie i odbierz nagrody.W miarę możliwości szukaj źródeł wsparcia. Jak żyć z depresją i nadal być szczęśliwym

Znalezienie innych, którzy rozumieją, przez co przechodzisz, może naprawdę pomóc, po prostu poprzez ogólną rozmowę lub dzielenie się rozwiązaniami problemów związanych z depresją.Aby pokonać depresję, musisz otaczać się tymi, którym na tobie zależy.

Rodzina, przyjaciele, a nawet lojalny zwierzak mogą wypełnić ten opis. Będą aktywnie próbować sprawić, że poczujesz się lepiej przez cały dzień. Otoczenie się pozytywnymi wpływami to najlepszy sposób na pokonanie depresji.Ważne jest, aby nie wyładowywać swoich frustracji na otaczających Cię osobach, gdy masz depresję. Wiele razy ludzie są po prostu tak nieszczęśliwi, że poniżają innych przez sposób, w jaki ich traktują. Zamiast tego niech Twoi bliscy wiedzą, jak bardzo doceniasz ich wsparcie.Zadbaj o odpowiednią ilość snu każdej nocy. Wielu dorosłych może żyć tylko z kilku godzin snu, ale osoby zmagające się z depresją muszą spać przez zalecaną ilość około dziewięciu godzin każdej nocy. Idź spać i obudź się każdego dnia o tej samej porze, aby nie zepsuć swojego wewnętrznego zegara snu.Nie zaprzeczaj swoim emocjom. W przypadku depresji spowodowanej traumatycznym wydarzeniem lub stratą ważne jest, aby poczuć ból i smutek. Nie powinieneś się nad tym rozwodzić, jednak ważne jest, aby go nie zabutelkować. Pojawi się dopiero później i często w bardziej szkodliwy sposób.Możesz pomyśleć o rozpoczęciu aromaterapii, jeśli cierpisz na depresję. Naturalne zapachy pomagają stymulować tę część mózgu, która wytwarza szczęście i spokój. Niektóre olejki, takie jak rumianek, bazylia, neroli i róża damasceńska, są szczególnie pomocne w leczeniu uczuć związanych z depresją.Chociaż te wskazówki pomogą Ci rozpoznać depresję, gdy się pojawi, upewnij się, że natychmiast zwrócisz się o pomoc medyczną, jeśli pojawią się myśli samobójcze. Depresję można leczyć z czasem i każdego dnia można zrobić kolejny krok w kierunku wyzdrowienia. Dzięki wsparciu rodziny i przyjaciół słońce znów zaświeci w Twoje dni.

Comments are closed.