Nowy kolor włosów odmieni Twój wygląd

Nie ma chyba takiej kobiety, która nie zdecydowała się na zmianę koloru włosów bądź choćby rozważała taką zmianę.

Farbowanie to jeden z najprostszych sposobów na zmianę wizerunku. Jeśli zdecydujemy się na koloryzację w domu, na rynku mamy do wyboru przeróżne rodzaje farb do włosów. Przede wszystkim można je podzielić ze względu na trwałość koloru. Są zatem tak zwane szamponetki, które dają najmniej trwały kolor. Zmywa się on po około sześciu czy ośmiu myciach.

Nowy kolor włosów odmieni Twój wygląd

Jak farbować włosy aby ich nie zniszczyć?

Profesjonalne środki do koloryzacji nie niszczą włosów, kiedy nie chcemy zmieniać koloru na stałe wówczas możemy spróbować z mniej trwałymi farbami do włosów. Można z nich skorzystać, jeśli farbowanie włosów ma być eksperymentem, testowaniem i szukaniem odpowiedniego koloru.
Inny rodzaj to kremy koloryzujące. Najbardziej nadają się, gdy chcemy odświeżyć kolor. Ten bowiem utrzymuje się około kilku tygodni, ważne też że schodzi równomiernie. Ostatni rodzaj to farby trwałe. Takie farbowanie włosów mocno je niszczy, gdyż farby te zawierają amoniak. Jednakże są bardzo trwałe, dają intensywny i żywy kolor.

Zmiana koloru włosów powinna się rozpocząć od wykonania próby uczuleniowej. Jeśli przebiegnie ona pomyślnie, można przejść do samej koloryzacji. Na początek pamiętajmy o rękawiczkach, ręczniku, dobrze też założyć stare ubranie, które będzie można pobrudzić. Następnie trzeba rozmieszać farbę zgodnie z instrukcją. Kolejny krok to nakładanie farby na włosy. Jeśli farbujemy po raz pierwszy, to na całą długość włosów. Jeśli to nasze kolejne farbowanie, to najpierw nakładamy na odrosty, a po kilku minutach na całe włosy. Konieczne jest przestrzeganie czasu podanego w instrukcji. Na koniec spłukujemy włosy, aż woda będzie czysta. Warto także nałożyć specjalną maseczkę lub odżywkę na włosy i po chwili ponownie spłukać. A przy następnych myciach trzeba stosować szampony i odżywki przeznaczone do włosów farbowanych.

Spośród różnych kolorów włosów kobiety często wybierają kolor rudy, z pewnością jest to sposób na odmłodzenie, oraz ożywienie naszego wyglądu. Należy oczywiście pamiętać aby dobrać kolor odpowiednio do naszej karnacji, naturalnie możemy wybrać różne odcienie rudego. Z pewnością kobiety o jasnej karnacji lepiej będą wyglądały w kolorze jaśniejszym, także złotawym. Naturalnie mamy do dyspozycji obecnie wiele różnych farb, możemy stworzyć stylizację która będzie najbardziej nam się podobała.

Comments are closed.