Jak wybrać dobry toner do drukarki?

W poszukiwaniu idealnie dobranego tonera do drukarki należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, dzięki którym będziemy pewni, że zakupiony produkt wyróżniał się będzie dużą wydajnością drukowania, jakością, wytrzymałością i oczywiście dobrą ceną. Jakie są aktualne możliwości na rynku tonerów i na jakie ich rodzaje zwrócić uwagę?

Tonery oryginalne dopasowane do marki drukarki

Zdecydowanym numer jeden są tonery ściśle dopasowane do kupionego wcześniej modelu drukarki. Są to produkty oryginalne, dopasowane do serii i typu urządzenia i produkowane bezpośrednio przez jego producenta. Kupując ten rodzaj tonerów ma się całkowitą pewność, co do ich wydajności określonej przez producenta i świadomość tego, że akcesoria dokupowane do drukarki w żaden sposób jej nie uszkodzą. Gwarancją jakości jest tutaj sam producent.

Zamienniki tonerów, czyli coś tańszego!

Alternatywą dla tonerów oryginalnych są przede wszystkim zamienniki, określane też jako odpowiedniki danego modelu tonera. W tym przypadku nie są one wytwarzane przez firmę produkującą drukarkę, a przez inne przedsiębiorstwa specjalizujące się w tworzeniu tańszych wersji tych samych tonerów. Zasadnicza różnica jest tutaj nie tyle w jakości, co w cenie tonera. Na przykładzie zamienników ze strony https://druk-pol.pl, która oferuje zarówno oryginalne, jak i nieoryginalne tonery do drukarek, można zauważyć, że różnice w cenie są od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych na jednym opakowaniu. W przypadku częstej wymiany tonerów i dużej intensywności ich używania kwoty te robią naprawdę dużą różnicę dla domowego czy firmowego budżetu i potrafią zaoszczędzić duże kwoty, które dzięki zamiennikom zamiast oryginałów, można przeznaczyć na coś zupełnie innego. Warto wiedzieć, że zamienniki również objęte są gwarancjami jakości, a przypadki niesprawnych tonerów zdarzają się bardzo rzadko i można je wówczas bezproblemowo reklamować u sprzedawcy.

Tonery regenerowane na plan

Nieco innym typem tonerów są tzw. produkty regenerowane. Czym wyróżnia się toner regenerowany? W największym uproszczeniu jest to po prostu toner używany wcześniej, który poddano procesowi czyszczenia, a potem dosypano do niego proszek drukujący. Takie produktu cechują się dużo mniejszym wpływem na zanieczyszczenie środowiska i są chętnie wybierane przez osoby, którym zależy na tym, żeby nie dokładać się do tworzenia kolejnych stert wysypisk. Toner może być regenerowany wielokrotnie i chociaż po kilkunastu użyciach i dosypaniu do niego materiałów drukarskich działa już mniej wydajnie, to przez cały ten czas klient nie ma potrzeby kupowania kolejnego plastiku, który później i tak wyląduje na śmietniku.

Wielu renomowanych sprzedawców tonerów pochodzących z regeneracji oferuje tu klientom pełną opiekę serwisową nad tonerem i umożliwia jego dopełnienie zgodnie z procedurami produkcyjnymi. To wszystko sprawia, że optymalizowane są koszty eksploatacji zarówno drukarki, jak i samego tonera, a dodatkowo klient ma świadomość tego, że wybierając dany toner dba o środowisko.

Comments are closed.