Jak odzyskać włosy?

Łysienie to problem wielu panów, zwłaszcza po 50tym roku życia.

Jednak coraz częściej widzimy również młode osoby, które tracą włosy. Coraz częściej decydują się oni na różnego rodzaju zabiegi, które mają na celu przywrócenie stanu, sprzed momentu wypadania włosów. Zajmują się tym różnego rodzaju kliniki, obecnie jest wiele sposobów, które pozwalają przywrócić bujne włosy. Oczywiście najpopularniejszy jest przeszczep włosów, jednak samo łysienie w ten sposób nie będzie zatrzymane. Warto pamiętać o tym iż należy jak najwcześniej reagować na pierwsze oznaki wypadania włosów wówczas terapia jest łatwiejsza.

Jak odzyskać włosy?

Transplantacja włosów za granicą

Łysienie jest to choroba autoimmunologiczna, która powoduje wypadanie włosów łatkami. Objawy łysienia to obszary skóry z których wypadły włosy. Dla wielu osób jest to nieestetyczny problem. Jeżeli zauważymy że tracimy włosy warto udać się po poradę do dermatologa, który będzie wiedział jakie są przyczyny łysienia, w jaki sposób im zapobiegać. Obecnie dostępnych jest wiele środków farmakologicznych, dostępna jest także skuteczna laseroterapia czy też wzmacnianie włosów za pomocą wstrzykiwanie osocza. Jednak w przypadku kiedy włosy już wypadły wówczas konieczne będzie transplantacja włosów, obecnie jest to dość bezpieczny i bezbolesny zabieg który może zostać mnie wykonany w ciągu jednego dnia.

Coraz częściej specjalne gabinety oferują zagęszczanie włosów. Jest to metoda bezpieczna. Podstawowym sposobem jakim jest łączenie włosów naturalnych z doczepionymi do nich sztucznymi włosami. Są one dowiązane przy pomocy pętelek, lub doklejone za pomocą preparatu na bazie keratyny. W przeciwieństwie do pętelek, przy metodzie doklejania można dokładnie rozczesać włosy. Jednak jeżeli inne metody zawodzą wówczas konieczna będzie transplantacja włosów.

Warto zwrócić uwagę iż może być to dość kosztowny zabieg, dodatkowo będziemy musieli znaleźć odpowiednią klinikę która będzie specjalizowała się w transplantacji włosów. Oczywiście możemy poszukać ośrodków zagranicznych w których możliwa będzie profesjonalna transplantacja włosów Turcja jest krajem gdzie możemy znaleźć tego rodzaju kliniki, które osiągają bardzo dobre wyniki jeżeli chodzi o przyjmowanie się nowych włosów, dlatego warto skorzystać z tego rodzaju zabiegu.

Comments are closed.