Jak przygotować materiał siewny?

Fungicydy, które stosowane są w uprawach roślin zagrożonych grzybami, można stosować prewencyjnie, przykładowo w okresie wiosennym, jeszcze przed wschodem, aby działać doglebowo, chronić nasiona przed występowaniem grzyba, pleśni.

Można stosować je także wraz z zaprawą nasienną, która będzie pełniła funkcję ochronną. Dostępne są fungicydy przeznaczone do ochrony różnych opraw upraw, które dobrze radzą sobie z określonym rodzajem grzybów, lub też posiadają szerokie spektrum działania.

Jak przygotować materiał siewny?

Fungicyd Madron 50 FS do ochrony nasion zbóż

Fungicydy mają za zadanie wyhamowanie procesów zachodzących w grzybach, będzie to dostarczanie tlenu, zapobieganie syntezie kwasów nukleinowych czy też białek. W ten sposób możemy zahamować lub całkowicie wyeliminować wiele chorób związanych z występowaniem grzybów. Fungicydy mogą wnikać do wnętrza rośliny, chroniąc go przed grzybem, dodatkowo będziemy stosowali je w przypadku, kiedy wykryjemy określony rodzaj grzyba na roślinie. Grzyby często odżywiają się liśćmi, łodygami, należy jak najwcześniej zidentyfikować występowanie grzybów, dlatego warto obserwować uprawy w różnych miesiącach.

Możemy wykorzystać także fungicydy, które chronią rośliny jeszcze przed siewem, wówczas stosuje się je na nasiona, dzięki czemu chronione są one od samego początku. Bardzo skutecznym środkiem w walce z grzybami jest Madron 50 FS, stosujemy go w przypadku pszenicy ozimej, żyta ozimego oraz pszenżyta ozimego. Może chronić także uprawy fasoli, grochu, łubinu, słonecznika, gorczycy, maku lekarskiego czy też tytoniu. W zależności od upraw stosuje się różne ilości środka przeznaczone do ochrony poszczególnych roślin. Fungicydy zabezpieczające ziarna powinny być stosowane na materiał oczyszczony, bezpośrednio przed siewem. Należy zwrócić uwagę na wilgotność ziarna, aby uzyskać jak najlepsze działanie.

Fungicyd Madron 50 FS jestem bardzo skutecznym środkiem, który warto zastosować przed zasiewem, w ten sposób możemy chronić rośliny od początku. Więcej informacji na jego temat przeczytamy na stronie http://rosliny.cdesign.pl, możemy dowiedzieć się, w jaki sposób wykonać zaprawę w zaprawiarka mechanicznych, jak należy dobrać nasiona. W ten sposób uzyskamy maksymalną skuteczność, zwiększymy plony.

Comments are closed.