Fakty i mity o elektrostymulacji mięśni, które powinieneś znać

Ze względu na popularność tej formy treningu i liczbę centrów, które stosują tę technologię, pojawiło się wiele pytań dotyczących praktyki elektrostymulacji mięśni, które wywołały negatywne reakcje u potencjalnych konsumentów.

Chociaż niektóre opierają się na faktach, wiele innych to mity, które należy wyjaśnić i wśród których podkreślić trzeba najczęstsze przekłamania. Sama elektrostymulacja nie powoduje obrażeń, a ewentualne obrażenia są spowodowane brakiem wiedzy fizjoterapeuty na temat zastosowania tej technologii. Sama elektrostymulacja nie sprawia, że jesteś szczuplejszy. Osobiste zaangażowanie w ćwiczenia jest niezbędne do osiągnięcia dobrych wyników fizycznych, a to jest również związane ze zdrową dietą zgodną z twoimi celami. Chociaż jest to fizycznie i technologicznie możliwe, nie jest wskazane samodzielne stosowanie elektrostymulacji. Elektrostymulacja musi być stosowana i nadzorowana przez profesjonalnego trenera, który zna wszystkie funkcje EMS, urządzenia i ciała, aby uniknąć problemów takich jak urazy. Trening EMS pozwala na stosowanie u osób mało lub nie przywykłych do uprawiania sportu lub o słabszej kondycji fizycznej, pod warunkiem, że jest prowadzony przez trenera, który zna potrzeby, cechy i cele danej osoby.

Elektrostymulacja mięśni jest stosowana głównie jako kuracja wyszczuplająca, chociaż musi jej również towarzyszyć zdrowa i zbilansowana dieta zgodna z potrzebami każdej osoby.

Aktywne ćwiczenia wytwarzane przez elektrostymulację poprawiają muskulaturę i zmniejszają zwiotczenie zaangażowanych w trening mięśni. Więcej na temat treningu EMS przeczytaj na stronie https://fitxpress.pl/trening-ems/. EMS może być stosowany w rehabilitacji, kondycjonowaniu oraz rozwijaniu siły i wytrzymałości. Szczególnie dla elitarnych sportowców, którzy mogą wykonywać swoje normalne programy treningowe za pomocą treningu EMS, a także wykonywać ćwiczenia relaksacyjne mięśni. Zajęcia fitness na siłowni można przeprowadzić metodą elektrostymulacji w zaledwie 20 minut i w znacznie bardziej dynamiczny sposób, w którym uwalniana energia będzie wyższa.

Comments are closed.