Dlaczego nie warto kupować wody w butelkach?

Kupujesz wodę mineralną w butelkach? Uważasz, że to szybkie i wygodne rozwiązanie? W perspektywie chwili być może tak jest, lecz warto zastanowić się nad długofalowymi skutkami swoich działań. Dzięki temu artykułowi przekonasz się jak szkodliwy może być plastik z jednorazowych butelek i jakie są inne ciekawe możliwości. 

 

Mała butelka wielkim wrogiem natury

Choć na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jedna butelka nie może wyrządzić zbyt wielkich szkód, musimy wziąć pod uwagę fakt, że każdego dnia na świecie miliony takich odpadów lądują w koszu. Łącznie daje to ogromną ilość plastiku, który nie zawsze ulega recyklingowi. Jedynie 23% odpadów z plastikowych butelek jest przetwarzanych! A to przecież nie wszystko. Dodatkowo podczas transportu i produkcji wody butelkowanej firmy wydzielają do środowiska mnóstwo spalin. Dlatego nie powinniśmy wspierać rozwoju tego rodzaju biznesu, a zamiast tego zastanowić się jak ograniczyć ilość plastiku.

 

Co zamiast plastikowej butelki?

Okazuje się, że do wyboru mamy całkiem sporą gamę innych rozwiązań, dzięki którym możemy ograniczyć produkcję szkodliwego zarówno dla środowiska, jak i dla nas plastiku. Oto przykładowe propozycje!

 

Dzbanek filtrujący

Jeśli pijemy wodę głównie w domowym zaciszu lub w biurze, możemy zrezygnować z wody butelkowanej na rzecz wody z dzbanka filtrującego marki Dafi. Takie urządzenie posiada specjalny filtr, który oczyszcza wlewaną do dzbanka wodę z chloru oraz wszelkich zanieczyszczeń, jak i metali ciężkich, jakie mogą znajdować się w wodzie kranowej. Dzięki temu rozwiązaniu możemy mieć pewność, że pita przez nas woda jest bezpieczna oraz zdrowa, gdyż nie zawiera mikroplastiku, co może zdarzyć się w przypadku wody z plastikowych butelek. Co więcej, jest to zdecydowanie tańsza opcja, gdyż wystarczy jednorazowy zakup dzbanka oraz wymiana filtra co miesiąc, dzięki czemu możemy oszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu z zakupem wody w butelkach.

 

Butelki filtrujące

Jeśli więcej czasu spędzamy poza domem oraz aktywność fizyczna to nasze drugie imię, wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie butelka filtrująca Dafi. Działa ona podobnie jak dzbanek filtrujący – również wyposażona jest w filtr, który oczyszcza wlaną wodę z kranu z wszelkich substancji, które nie powinny się w niej znajdować. Butelki filtrujące oferowane przez Dafi posiadają trzy różne pojemności:

 

standardowe 0,5 litra,

0,7 litra dla osób aktywnych, które potrzebują większej ilości wody do odpowiedniego nawodnienia,

0,3 litra, co jest idealną pojemnością dla najmłodszych, którzy od wczesnych lat będą uczyć się dobrych nawyków.

Co więcej, butelki filtrujące Dafi pozwalają na picie wody bez potrzeby przechylania butelki, wystarczy ją ścisnąć, co jest dużym ułatwieniem. Dodatkowo odpowiednio długi filtr pozwala na wypicie wody do ostatniej kropli, dzięki czemu żadna ilość wody nie zostanie zmarnowana. Zacznij więc oszczędzać zarówno pieniądze, jak i zdrowie swoje i natury dzięki używaniu wielorazowych butelek i dzbanków! Zapraszamy na bloga: https://dafi.pl/blog/

Comments are closed.