Czy podłogi z paneli są dla ciebie odpowiednim wyborem?

Podłogi laminowane pojawiły się w sprzedaży wiele lat temu jako niedroga, łatwa w montażu, atrakcyjna i trwała alternatywa dla podłóg z litego drewna.

Jednak technologia rozwinęła się od tego czasu, dzięki ostrzejszemu obrazowaniu w wysokiej rozdzielczości, głębszym tłoczeniom, lepszym mechanizmom łączenia i wielu innym innowacjom. Z tych powodów współczesne podłogi z paneli w niczym nie ustępują podłogom z drewna, a mają wiele zalet.

Czy podłogi z paneli są dla ciebie odpowiednim wyborem?

Wysokiej jakości panele podłogowe

Producenci podłóg z paneli ciężko pracowali nad ulepszeniami. Mikrofazowanie, głębsza faktura i lepsze odwzorowanie grafiki sprawiły, że panele podłogowe są porównywalne do prestiżu, jakim cieszą się podłogi z litego twardego drewna i parkietów warstwowych, ale pozostaje to materiał podłogowy o przystępnej cenie pod względem wydajności, wyglądu i reputacji. Ponieważ jakość produktu znacznie się różni, oczekiwana długość użytkowania również może się różnić. Niektóre podłogi z paneli mogą wytrzymać nawet 25 lat lub dłużej w pomieszczeniach o niewielkim użytkowaniu, podczas gdy inne instalowane w obszarach o dużym natężeniu ruchu mogą wymagać wymiany w ciągu zaledwie kilku lat.

Ponieważ jest to bardzo łatwa w montażu podłoga, profesjonalna instalacja paneli nie jest bardzo droga. To sprawia, że panele są jednym z najtańszych ze wszystkich materiałów podłogowych. Podłogi z paneli można łatwo czyścić odkurzaczem lub miotłą. Można je również przetrzeć lekko wilgotnym mopem lub jeszcze lepiej, użyć środka do czyszczenia podłóg laminowanych. Podłogi z paneli nie wymagają woskowania. Podczas mycia paneli podłogowych należy unikać nadmiernej ilości wody, która może przedostać się do szwów między deskami, powodując pęcznienie. W przypadku obszarów o dużej wilgotności, jak kuchnia czy łazienka, potrzebna jest nieprzepuszczalna powierzchnia, taka jak płytki winylowe lub porcelanowe.

Na stronie https://panelstyl.com.pl/produkty/panele-podlogowe/ możesz zakupić panele podłogowe wiodących producentów. Podłogi laminowane to dobry wybór dla alergików, ponieważ panele nie zatrzymują kurzu i alergenów oraz są łatwe do utrzymania w czystości.

Comments are closed.