Jakie rozwiązania technologiczne posiadają nowoczesne drony?

Osoby które chcą nabyć drona z pewnością powinny zwrócić uwagę na wiele aspektów, należy pamiętać iż drony posiadają ograniczony zasięg, dodatkowo mogą przebywać w powietrzu przez ograniczony czas.

Dlatego powinniśmy zastanowić się jaki dron będzie najlepszy w naszym wypadku, jaki czas powinien przebywać on w powietrzu. Oczywiście nowoczesne drony posiadają wiele zabezpieczeń, mogą przykładowo powrócić do punktu wyjścia w przypadku utraty łączności, mogą także być wyposażone w GPS dzięki czemu łatwo możemy je odnaleźć.

Jakie rozwiązania technologiczne posiadają nowoczesne drony?

Jakie parametry dronów są najważniejsze?

Drony powinny charakteryzować się niską wagą, dzięki czemu dłużej będą mogły utrzymywać się w powietrzu. Warto zwrócić uwagę iż dużym ciężarem w przypadku drona może być bateria, jak również kamera. Naturalnie obecnie wykorzystuje się baterie lżejsze, litowe, które mogą zapewnić długi lot. W przypadku dronów profesjonalnych lat może trwać przykładowo 30 czy też nawet 45 minut. Oczywiście zwykłe drony, które kosztują kilkaset złotych będą posiadały mniejsze baterie które pozwolą na 10 czy też 15 minutowy lot.

W zależności od modelu dron może być wyposażony w stałą kamerę lub też kamery montowane zewnętrznie, może być to przykładowo lekka kamera sportowa. Oczywiście w przypadku zastosowań profesjonalnych, wszędzie tam gdzie liczy się dokładność mogą być stosowane kamery z obiektywami o dużym przybliżeniu. Najnowsze drony mogą także nagrywać w jakości 4K. Z pewnością można wyposażyć je także w kamery z obiektywem ruchomym, który będzie poruszał się zarówno w poziomie jak i w pionie. Dzięki temu można uzyskać dużą dokładność, zaglądać w różne miejsca pod różnym kątem. Z pewnością może być to bardzo ważne w przypadku inspekcji, wszędzie tam gdzie nie możemy wejść ze względów na panujące niesprzyjające warunki.

Kupując drony warto zwracać uwagę na baterie, ich pojemność, niekiedy może się okazać iż model z wyjmowaną baterią uniwersalną może okazać się dobrym rozwiązaniem. Z roku na rok pojawiają się coraz bardziej pojemne baterie, tanieją dzięki temu za pomocą dołączonej ładowarki do dronów możemy wykorzystać nowe baterie, o większe pojemności co da nam największy zasięg.

Comments are closed.