Jakie firany wybrać do modnego salonu?

Okno w naszym salonie jest tylko pozornie nieistotnym elementem aranżacji wnętrza. Dobierając odpowiednie firany, podkreślimy klimat pokoju dziennego i uczynimy go o wiele przytulniejszym dla wszystkich mieszkańców!

Zakup modnych firanek do salonu może być okazją do stworzenia ważnego elementu pięknej aranżacji, lecz z drugiej strony możemy także stracić niemało czasu i energii na szukanie tych wymarzonych dekoracji okiennych. Kluczowym czynnikiem będzie tutaj fakt, czy i na ile będziemy potrafili dopasować odpowiednie tkaniny i wzory do różnych stylów aranżacji wnętrz. Jest to kluczowe, gdyż różne firany i tkaniny na nie mają nieco odmienne właściwości, nie tylko wizualne, lecz i techniczne!

Gdzie i jaką firanę kupić do klasycznego salonu?

Klasyczne wnętrza, to nieprzemijające piękno ozdobnych mebli w stylu vintage, licznych dodatków dekoracyjnych oraz pięknych zasłon i firan zawieszonych na niemniej ozdobnych karniszach sufitowych. Jakie powinniśmy więc zamówić zasłony i gdzie je kupić? Przede wszystkim nie mogą to być firanki szyte seryjnie, w klasycznych wnętrzach liczy się bezkompromisowa elegancja i jakość. Możemy zatem postawić na woal, muślin czy len, lecz koniecznie powinniśmy zlecić ich uszycie wykwalifikowanej krawcowej, a jako dodatek możemy zażyczyć sobie śliczną lamówkę, która podkreśli piękno tej przesłony. Trudno tutaj jednoznacznie doradzić, gdzie i komu można taką usługę zlecić, tylko w przypadku rodzinnego Wrocławia mogę tutaj coś powiedzieć. Otóż, osoby ze stolicy Dolnego Śląska i najbliższej okolicy mają możliwość zamówić sobie firany we wrocławskiej Pracowni Firan Małgorzata. Ta pracownia istnieje od dawna, mają więc spore doświadczenie. Moje firany okienne do angielskiego salonu w domku jednorodzinnym udały się im doskonale.

Czy wiesz już jaką zasłonę dobrać do zakupionej firany?

Czy w nowoczesnych wnętrzach wybrać lniane firany, czy może linen look?

W nowoczesnych projektach stawiamy na prostotę, choć nie zawsze. Taki na przykład styl skandynawski czy art deco pozwala na wybór nieco bardziej ozdobnej zasłony i firanki okiennej. Zwykle jednak warto wybrać wielokrotnie już sprawdzone połączenia. Wykonana z batystu czy woalu firana, nie będzie prezentowała się w nowoczesnym wnętrzu najlepiej. Natomiast len i imitujące len tkaniny, dają gwarancje odpowiedniego dopasowania. Wybrać możemy dowolnie, len jest nieco ładniejszy, lecz syntetyczne zamienniki pozwalają na uszycie firan linen look, które się nie mną. To zaś jest istotny argument dla osób, które nie lubią poświęcać zbyt wiele czasu na dopieszczanie wnętrza!

Delikatna firanka na wymiar dla minimalistycznych wnętrz?

Minimalizm jako trend w aranżacji wnętrz zyskuje w ostatnich latach na popularności. Proste i efektowne meble oraz elementy dekoracyjne mają wiele zalet, podobnie jak i minimalistyczne dekoracje okienne. Podstawą w minimalistycznym salonie jest, rzecz jasna, firanka, lecz z racji braku innych ozdób musi ona pełnić także i tę istotną funkcję. Podwójnie warto wybrać więc ciekawe tkaniny i uszyć firanki na miarę, tak by idealnie pasowały one do wielkości i kształtu naszych okien. Jako tkaninę warto zatem wybrać len, to bezpieczny i uniwersalny kandydat, choć niestety nieco się on mnie. Jeżeli zdecydujemy się na zlecenie szycia firanek na miarę z lnu, to możemy mieć pewność, iż wspaniale wkomponują się one do stylu naszego pokoju dziennego. Ich prosta forma, ładny, lecz nie nazbyt ozdobny, materiał i klasyczny kształt będą idealnymi ozdobami. Trzeba wszakże uważać na haftowanie, taka firanka niestety może nam zakłócić harmonię i popsuć efekt wizualny!

Comments are closed.