Do czego służy ultrasonograf?

W każdej przychodni zdrowia wykorzystuje się różnego rodzaju urządzenia, które mają za zadanie pomóc zdiagnozować nam stan pacjenta.

Z pewnością jednym z najpopularniejszych urządzeń, które wykorzystywane są w różnych placówkach, zarówno prywatnych jak i państwowych, jest Ultrasonograf. Jest to urządzenie, które pozwala na sprawdzenie stanu organów wewnętrznych pacjenta, dzięki temu lekarz może szybko postawić prawidłową diagnozę.

Do czego służy ultrasonograf?

Jakie zastosowania ma aparat USG?

Obecnie są to urządzenia, które pozwalają uzyskać obraz o bardzo wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu będzie można wykryć nawet bardzo małe zmiany, mogą być to przykładowo zmiany onkologiczne, różnego rodzaju uszkodzenia organów wewnętrznych. Jest to bardzo ważne, aby lekarz miał wgląd w stan pacjenta, ponieważ szybko zdiagnozowana choroba może zostać skutecznie wyleczona, zwłaszcza na samym początku rozwoju.

W przypadku ultrasonografu z pewnością bardzo istotna będzie rozdzielczość, ale także powinny posiadać wysokiej jakości monitor. Warto zwrócić uwagę, iż często są to urządzenia, które możemy swobodnie przetransportować pomiędzy różnymi oddziałami. Często ultrasonograf posiada kółka, co pozwala szybko dotrzeć do pacjenta, z pewnością jest to urządzenie, które będzie bardzo potrzebne na SOR, tam gdzie musimy szybko zbadać pacjenta, określić na jakiego rodzaju badania czy też na jaki oddział powinien zostać on skierowany. Oczywiście ultrasonografy mogą posiadać różne głowice, które wysyłają sygnał, który odbijany będzie następnie od organów wewnętrznych tworząc obraz. Naturalnie w zależności od ultrasonografu można będzie prześwietlać z dużą dokładnością przykładowo wnętrze jamy brzusznej.

Naturalnie aparat USG powinien charakteryzować się niewielkim ciężarem, dzięki temu będzie można szybko z niego skorzystać zwłaszcza w nagłych wypadkach. Jest to także świetne urządzenie do diagnostyki obrazowej 3D, obecnie stosowane oprogramowanie oraz bardzo specjalistyczne głowice pozwalają na uzyskanie obrazu wysokiej jakości.

Comments are closed.