Zwróć uwagę na trwałość materiału wybranego na izolację domu

Wiele domów ma niedostatecznie docieplone poddasze, które jest pomijane podczas izolowania nieruchomości.

Warto jednak zainwestować w jak najlepszą izolację naszego dachu z wielu różnych powodów. Przede wszystkim odpowiednie ocieplenie strychu pomaga zmniejszyć ślad węglowy. Minimalizując wycieki energii z domu, minimalizujesz ilość odpadów i produktów ubocznych wyrzucanych do powietrza. Jeśli dbasz o środowisko i chcesz mieć swój wkład w jego ochronę, inwestycja w lepsze ocieplenie swojego domu jest koniecznością.

Zwróć uwagę na trwałość materiału wybranego na izolację domu

Trwałe ocieplanie ścian pianą poliuretanową natryskiwaną

Obecnie mamy wiele różnych metod na skuteczne i trwałe docieplenie budynków, takie jak styropian, wełna mineralna, włókna szklane, celuloza czy nowoczesna i wszechstronna pianka poliuretanowa, która jest natryskiwana na różne powierzchnie. Jeśli w twoim domu ciężko jest wyregulować temperaturę, występują przeciągi, twoja izolacja została uszkodzona przez wodę, masz wilgoć w domu lub szkodniki, może być to powodem do wymiany ocieplenia na nowe. Do ocieplenia ścian pianą poliuretanową natryskiwaną można zatrudnić profesjonalną firmę, która upora się z tym zadaniem szybko i sprawnie za pomocą nowoczesnych maszyn. Piana w natryskach jest odporna na ogień, zapobiega kondensacji wilgoci, a szkodniki nie mogą się w niej zagnieździć.

Odpowiednio założona izolacja w celu ocieplenia ścian pianką, jak również poddaszy czy piwnic, z pewnością przetrwa tak długo, jak będzie stał budynek. Dlatego chociaż instalacja natryskiwanej piany jest nieco bardziej kosztowna niż inne materiały izolacyjne, z pewnością taka inwestycja będzie dla nas opłacalna. W ten sposób zapobiegniemy utracie ciepła z domu, dlatego zauważymy zmniejszenie rachunków za ogrzewanie domu zimą i ochładzanie latem.

Z pewnością ocieplanie ścian pianą sprawdzi się na dużych powierzchniach, ponieważ natryskiwanie tego materiału skróci czas potrzebny do założenia izolacji. Można w ten sposób założyć docieplenie na całym budynku w ciągu jednego dnia, jeśli skorzystamy z usług doświadczonej firmy.

Comments are closed.