Niewidoczne aparaty nazębne – kluczowe zalety

Aparaty nazębne są obecnie najskuteczniejszymi metodami walki z różnymi schorzeniami zębów powiązanymi z krzywizną.

Oznacza to, że dzięki takim elementom możliwe jest korygowanie całego zgryzu lub pojedynczych elementów uzębienia. Oprócz standardowych aparatów stałych i ruchomych wiele placówek medycznych oferuje wsparcie polegające na stosowaniu specjalnych aparatów, które nie tylko skutecznie leczą, ale są też niewidoczne, więc nie wpływają negatywnie na estetykę uśmiechu we wszystkich fazach leczenia.

Niewidoczne aparaty nazębne – kluczowe zalety

Mocne strony niewidocznych aparatów

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że obecnie mamy do czynienia ze sporą różnorodnością niewidocznych aparatów nazębnych. To z kolei oznacza, że każdy może znaleźć rozwiązania dopasowane do własnych potrzeb. Dość dużą popularnością cieszą się aparaty z materiałów przezroczystych, a także zestawy nakładek korygujących. Inną opcją jest mocowany na stałe aparat lingwalny. Umieszcza się go po wewnętrznej stronie zębów (przy języku), dlatego jest niewidoczny z zewnątrz. Oczywiście wybór opcji zależy od typu schorzenia i zaleceń lekarza ortodonty.

Oczywiście bardzo istotnym atutem współczesnych niewidocznych aparatów jest wysoki poziom ich skuteczności. Przy pomocy tego typu elementów można efektywnie likwidować wiele wad i chorób, takich jak skrzywienie pojedynczych zębów, a nawet całego zgryzu. Oczywiście w przypadku nakładek ważna jest systematyczność i noszenie aparatu przez kilkanaście godzin dziennie, zgodnie z zaleceniami lekarza. Ważne jest też wymienianie aparatu na kolejne z zestawu (również zgodnie z tym co zalecił lekarz).

Rzecz jasna aparaty na zęby niewidoczne są wybierane przez wielu pacjentów ze względu na estetykę. Umiejscowienie ich po wewnętrznej stronie zgryzu lub stosowanie przezroczystych materiałów nie jest niczym problematycznym w dzisiejszych czasach. W ten sposób można stale korygować wady swojego uzębienia bez konieczności martwienia się o estetykę swojego uśmiechu. Obecnie większość klinik i gabinetów ortodontycznych posiada takie rozwiązania w swoich ofertach, więc ich dostępność jest bardzo wysoka.

Comments are closed.