Jak przechować jabłka przez zimę?

Najlepszym sposobem na zabezpieczenia towarów jest składowanie ich w krytym, zamkniętym pomieszczeniu.

Gdy jednak nie chcemy generować wielkich kosztów związanych z budową typowego, murowanego budynku, świetną alternatywą są hale stalowe. Na stawianie takich, często nie musimy mieć pozwoleń ani planów, gdyż zazwyczaj hale stalowe nie potrzebują fundamentów. hale stalowe produkowane są zazwyczaj elementów przygotowanych przez producenta elementów, gotowych do szybkiego montażu na budowie.

Wykorzystanie prefabrykatów znacznie skraca czas budowy, dzięki czemu można szybko zyskać miejsce magazynowe.

Tego rodzaju hale posiadają także możliwość łatwej rozbudowy, zatem jeżeli będziemy potrzebowali dodatkowych pomieszczeń będziemy mogli łatwo dostawić nowe pomieszczenia. Hale składają się z konstrukcji głównej, czyli szkieletu oraz z poszycia, najczęściej za poszycie służy blacha ocynkowana.

Dzięki temu hale nie będą rdzewiały mogą zatem mogą służyć przez wiele lat. Nie od dziś wiadomo, że dobrej jakości stal jest obecnie jednym z najwytrzymalszych materiałów budulcowych.

Najlepszym dowodem są budowane z niej potężne mosty, które nigdy by nie powstały, gdyby nie konstrukcje stalowe. Na konstrukcje stalowe składają się na przykład belki, kratownice, pylony, słupy nośne itp. Dopiero przy użyciu tych założeń konstrukcyjnych może powstać na przykład drapacz chmur, wielki komin dajmy na to spalarni śmieci. Przy użyciu konstrukcji stalowych produkuje się również przeróżnego rodzaju obiekty sportowe, jak hale, boiska, czy baseny. Oczywiście hale doskonale sprawdzą się jako przechowalnie warzyw i owoców. Mogą to być także chłodnie, specjalistyczne chłodnie umożliwiają przechowywanie jabłek przez zimę, oczywiście okres przechowywania może być dłuższy. Muszą być jednak spełnione pewne warunki, trzeba zadbać o odpowiednią wilgotność, ale także ważny jest dobry obieg powietrza. Dlatego też trzeba zaprojektować półki w taki sposób aby umożliwiały swobodny ruch powietrza w całym pomieszczeniu, zatem odległości między półkami będą bardzo istotne.

Comments are closed.