Jak dobrze przechować jabłka?

Firmy, które zajmują się przechowywaniem jabłek nie mają łatwego zadania. Trzeba wiedzieć, kiedy zebrać jabłka i kiedy przewieźć je do chłodni.

Problem jest w tym, że trzeba w odpowiednim czasie zebrać jabłka. Zaleca się żeby to zrobić w maksymalnie siedem dni zanim komora chłodnicza zostanie zamknięta.

Najlepszym sposobem będzie wybierać jedną odmianę jabłek bez ich mieszania, a zatem trzeba się spieszyć, a nie zawsze jest to takie łatwe, na jakie może wyglądać. To jednak nie koniec zabiegów, jakie trzeba zrobić. To, że mamy już przygotowaną komorę to jeszcze nie koniec. Sama komora i niska temperatura to nie za wiele. Podczas przechowywania jabłek pojawia się w komorze etylen, który jest odpowiedzialny za wiele chorób i grzybów. Jeśli się w porę nie zwalczy etylenu to będzie go coraz więcej i więcej. Efekt jest z tego taki, że może nie być, co sprzedawać, jeśli komora zostanie otwarta. To strata i to naprawdę bardzo duża, a zatem trzeba coś z tym zrobić, trzeba zadziałać i wykorzystać możliwości, jakie dają nam nowoczesne rozwiązania.

Jakie jest najlepsze rozwiązanie?

Okazuje się, że rozwiązanie nie jest wcale takie trudne. Polska firma właśnie wymyśliła lepszą odmianę specjalnego preparatu, który idealnie nadaje się do tego żeby niszczył powstawanie etylenu. Jeśli to się uda zrobić to możemy spać spokojniej i mamy pewność, że jabłka po otwarciu komory będą tak świeże jakbyśmy je zerwali dopiero z drzewa. Tym preparatem, który warto będzie posiadać jest FruitSmart. W ostatnim czasie sprzedaż tego środka wzrosła i nie ma się, co dziwić. Aplikowanie tego preparatu jest dziecinnie proste i nie trzeba mieć żadnego przeszkolenia żeby to zrobić. To, dlatego warto dowiedzieć się na ten temat więcej i wtedy przekonamy się, że to jest coś dla nas. Te przydatne informacje znajdziemy na stronie przechowywanie jabłek w przechowalni. Nie znajdziemy preparatu, który jest tak skuteczny, ale i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. To nam się przyda do przechowywania jabłek i warto to kupić. Bez tego przechowywanie jabłek nie jest możliwe.

Comments are closed.