Depilacja laserowa to świetny pomysł pozbycia się włosów

Kiedy chcemy trwale pozbyć się niechcianych włosków, bardzo dobrym pomysłem jest depilacja laserowa, która bardzo skutecznie usuwa włoski z naszej skóry.

W przeciwieństwie do innych metod, jest bardzo szybkim procesem, jeden zabieg trwa około 30 minut. W przeciwieństwie do plastrów nie jest to zabieg bolesny. Warto wspomnieć że depilacja znana jest już od wieków, już w Starożytnym Egipcie stosowano depilację za pomocą miodu czy też oleju. W krajach arabskich była popularna również depilacja za pomocą specjalnej pasty cukrowej, natomiast starożytni Rzymianie pozbywali się włosów poprzez golenie. Rewolucję przyniósł XX wiek kiedy pojawiły się pierwsze depilatory elektryczne w latach 40tych XX wieku. Jednak depilator elektryczny uznawany jest za metodę bardzo bolesną, dlatego niewiele kobiet się na nią zdecyduje. Depilacja laserowa to świetny pomysł pozbycia się włosów

Obecnie nie wyobrażamy sobie życia bez depilacji czy też golenia naszych niechcianych włosów, spośród różnych metod najczęściej wybierana jest obecnie depilacja laserowa jako bardzo skuteczna.

Trzeba jednak pamiętać że tego rodzaju zabieg powinien być wykonywany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Powinniśmy także odpowiednio przygotować naszą skórę, przed zabiegiem depilacji laserowej należy włosy ogolić. Z pewnością jest to bardzo dobra alternatywa do ciągłego golenia, kiedy włoski szybko odrastają. Skuteczność zabiegu polega na niszczeniu cebulek włosów, za pomocą światła laserowego, laser za pomocą związków barwiących zawartych w naszych włosach dociera do samej cebulki. Kosmetyczka przesuwa laser punktowo po naszej skórze, usuwając bardzo skutecznie niechciane włoski, w zależności od wielkości obszaru z którego chcemy usunąć włosy zabieg może trwać nawet do godziny czasu. Trzeba pamiętać że każdy fragment skóry musi być dokładnie naświetlony kawałek po kawałku, Dzięki temu nie zostawimy miejsc w których będą odrastały nam nieestetyczne kępki włosków. Po zabiegu należy pamiętać że skóra będzie przez pewien czas podrażniona, dlatego też należy stosować odpowiednie kremy ale także pamiętać o założeniu luźniejszej bielizny czy ubrań. Powinniśmy także zwrócić uwagę że odrastające włoski po depilacji laserowej należy golić a nie wyrywać, dzięki temu efekt będzie dużo lepszy. Więcej na ten temat przeczytamy na stronie: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-katowice/, metoda ta jest polecana przez wielu specjalistów.

Comments are closed.