Praca Leżajsk – gdzie szukać ofert pracy?

Leżajsk jako siedziba władz powiatu pełni szereg funkcji administracyjnych, jest także sporym ośrodkiem gospodarczym w województwie podkarpackim.

Jeśli szukasz właśnie ofert pracy w Leżajsku, sprawdź, jak możesz ułatwić sobie to zajęcie i poznaj specyfikę leżajskiego rynku pracy, zapotrzebowanie na pracowników.

Leżajsk – jakich specjalistów potrzebuje rynek pracy?

Dla wielu mieszkańców powiatu, których celem jest nowa praca Leżajsk to naturalny wybór. Nic dziwnego – miasto stanowi największy rynek zatrudnienia w okolicy.

W Leżajsku działa ponad 1650 podmiotów gospodarki narodowej. 2 z nich są dużymi, zakładami pracy, generującymi od 250 do 999 miejsc zatrudnienia. 4 jednostki zatrudniają natomiast od 50 do 249 osób. Poza nimi rozwija się mała i mikroprzedsiębiorczość (źródło: REGON, stan na koniec maja 2021 r., dane GUS).

Liczne miejsca pracy zapewnia browar. W mieście rozwijają się też sektor handlowo-usługowy, budownictwo i turystyka, sektor medyczny. Jacy specjaliści bez problemu znajdą tu oferty pracy? Leżajsk i jego okolice cechuje duże zróżnicowanie rynku zatrudnienia i brak równowagi między popytem a podażą pracy. Choć więcej jest zawodów deficytowych, lista profesji określanych jako nadwyżkowe także liczy wiele pozycji. Takie zestawienie znajdziemy w badaniu Barometr zawodów przygotowywanym raz do roku z inicjatywy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Raport mówiący o sytuacji w powiatach i województwach powstaje na podstawie danych GUS i PUP.

Zgodnie z Barometrem o pracę w Leżajsku nie powinni martwić się przede wszystkim kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników siodłowych oraz pracownicy ds. finansowo-księgowych ze znajomością języków obcych. Te dwa zawody znajdują się w grupie z dużym niedoborem kandydatów, ale lista profesji deficytowych obejmuje jeszcze 26 innych pozycji. Najwięcej niedoborów kadrowych znajdziemy w branżach budowlanej i produkcyjnej.

Co ciekawe, spora część zawodów deficytowych wymaga posiadania wyższego wykształcenia. Potrzebni są np. inżynierowie budownictwa, inżynierowie chemicy i chemicy, inżynierowie elektrycy i energetycy, samodzielni księgowi. Powiat leżajski jest także dobrym miejsce na poszukiwanie zatrudnienia dla osób z wykształceniem technicznym i konkretnymi umiejętnościami. Oferty pracy na terenie Leżajska w okolicy znajdą też elektrycy, elektromechanicy i elektromonterzy, specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki, technicy budownictwa czy spedytorzy i logistycy oraz diagności samochodowi. Wciąż opłaca się również postawić na wykształcenie zawodowe. Praca czeka np. na fryzjerów, kosmetyczki, cukierników i kucharzy. Warto sprawdzić pełny wykaz zawodów deficytowych dostępny w Barometrze zawodów.

Oferty pracy Leżajsk – gdzie je znaleźć?

Wiedza na temat zapotrzebowania na lokalnym rynku pracy to dobra podstawa, ale najważniejszą kwestią jest to, gdzie szukać ofert, by zdobyć posadę szybko i bez zbędnych komplikacji. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście internet i renomowany portal pracy, taki jak praca.pl. Dlaczego? Konto w dużym serwisie rekrutacyjnym (na praca.pl założysz je całkowicie bezpłatnie) daje dostęp do wielu narzędzi przydatnych w szukaniu zatrudnienia, wysyłaniu aplikacji.

Na stronie nie tylko możesz w łatwy sposób wyszukiwać oferty, ale też szybko aplikować na te, które Ci odpowiadają. Szukanie zatrudnienia online potraktuj priorytetowo i rób to systematycznie, a w ramach poszerzenia swoich działań udaj się do Urzędu Pracy w Leżajsku. PUP nie tylko wypłaca zasiłki dla bezrobotnych, zajmuje się także aktywizacją zawodową, organizuje staże, targi pracy, oferuje bezpłatne poradnictwo zawodowe… Warto więc sprawdzić także te opcje.

Comments are closed.