Jak uzyskać gotówkę dla zadłużonej firmy?

Firmy, które znajdują się w niekorzystnej sytuacji finansowej, mogą obecnie uzyskać kredyty w bankach czy też prywatnych instytucjach finansowych.

Kiedy firma posiada wiele zobowiązań, przykładowo inne kredyty, musi spłacać raty leasingowe, pożyczki związane z zakupem maszyn i urządzeń, może powstać problem z płynnością finansową. Dodatkowo niektóre firmy mogą odczuwać także skutki obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, może być to przykładowo branża turystyczna czy też lokale gastronomiczne.

Jak uzyskać gotówkę dla zadłużonej firmy?

Kredyt gotówkowy dla firm bez zdolności kredytowej

Możemy pozyskać kredyt na preferencyjnych warunkach, który nie będzie wymagał przedstawienia informacji o dochodach, sytuacji finansowej. Często są to pożyczki, które udzielane są firmom, które działają od 12 miesięcy, mogą być to kredyty zabezpieczone przykładowo nieruchomością. W ten sposób firma może szybko pozyskać dodatkową gotówkę, odzyskać płynność finansową, dzięki temu może wypłacić pensję pracownikom, spłacić wszystkie bieżące zobowiązania. Oczywiście wszystkie przypadki rozpatrywane są indywidualnie, specjaliści bankowi mogą ocenić, czy firma otrzyma kredyt, czy będzie w stanie spłacać zobowiązania ratalne.

Pieniądze uzyskane w ramach kredytu można przeznaczyć na rozwój firmy, możemy powiększać obszar działalności, zatrudniać nowych specjalistów czy też pozyskać nowoczesny sprzęt. Dzięki temu w przyszłości polepszymy sytuację finansową firmy, będziemy w stanie spłacać bieżące zobowiązania. Pomimo, iż kredyty dla firm zadłużonych mogą być nieco droższe od standardowego kredytu, to może być to w dłuższym okresie czasu opłacalna decyzja. Dodatkowo możemy skorzystać także z kredytu konsolidacyjnego, który będzie skupiał wszystkie inne kredyty w mniejszej racie, dzięki czemu zmniejszymy nasze zobowiązania. Będzie się to jednak wiązało z dłuższym okresem spłaty, jednak wiele firm, które znalazło się w trudnej sytuacji, decyduje się na tego rodzaju kredyty.

Zaciągając kredyt gotówkowy dla firm zadłużonych, może być to szansą na uratowanie firmy, miejsc pracy. Obecnie kiedy tego rodzaju pożyczki możemy uzyskać również przez internet, warto sprawdzić różne oferty, wybrać najbardziej atrakcyjną, obciążoną najmniejszymi kosztami. Należy przy tym brać pod uwagę nie tylko oprocentowanie, ale także różne koszty dodatkowe, związane przykładowo z przygotowaniem kredytu czy też oceną klienta.

Comments are closed.