Czym różnią się maski od odżywek do włosów

Ponieważ coraz więcej kobiet farbuje, wygładza i prostuje chemicznie włosy, potrzeba odżywiania ich różnymi środkami staje się bardzo ważna dla zachowania ich zdrowia i masy naszych włosów.

Musimy jednak wiedzieć, które produkty do włosów mogą nam pomóc przy konkretnych problemach. Wiele osób używa do codziennej pielęgnacji tylko szamponu i odżywki, ale regularne stosowanie masek zapewnia ogromną różnicę. Krótko mówiąc, maski zapewniają głębokie odżywianie, a odżywki tylko kondycjonują. Główną różnicą między maskami a odżywkami jest zróżnicowany poziom nawilżenia i nawodnienia włosów. Maski do włosów to zabiegi naprawcze, które rozwiązują problem poprzez głęboką penetrację łodygi włosa. I odwrotnie, nie można oczekiwać, że odżywki będą pełnić funkcję maski, zwłaszcza w przypadku włosów bardzo suchych lub zniszczonych. Na suche włosy przed myciem można nakładać maseczki, ale nie na odżywki.
Chociaż dobrze jest delikatnie spłukać skórę głowy szamponem i ciepłą wodą przed nałożeniem maski, zaniechanie tego może również zadziałać w zależności od danej maski, jej składu i sposobów działania. Czym różnią się maski od odżywek do włosów

W przypadku odżywek konieczne jest jednak wcześniejsze umycie włosów szamponem przed nałożeniem.

Natomiast niektóre maski można faktycznie nakładać na suche pasma. Maski nie mogą być używane codziennie z wielu powodów, a największym z nich jest to, że te zabiegi to czasochłonne sesje pielęgnacyjne. Należy dobrze wmasować w maskę we włosy, aby zapewnić prawidłowe wchłanianie i pozostawić ją na co najmniej 15-20 minut, aby zadziałały, najlepiej w połączeniu z ciepłem, aby otworzyć łuski włosów, przykładowo Floresan gorący okład-maska łopianowa do włosów. Odżywki tymczasowo sprawiają, że włosy stają się jedwabiste i gładkie, ale maski odżywiają pasemka od wewnątrz i zapewniają włosom zdrowie i odporność na uszkodzenia. Tak więc odżywki służą kosmetyce, aby włosy wyglądały i dobrze się czuły. Maski są jednak jak kuracje odżywcze, które dostarczają składników odżywczych i pielęgnacyjnym zniszczonym i przesuszonym kosmykom. Dlatego też odżywki są tańsze, ponieważ są to produkty codziennego użytku, a nie specjalne zabiegi na włosy.

Comments are closed.