Sposoby na lepszą optymalizację wyników marketingu mobilnego

Niezależnie od tego, czy Ci się to podoba, czy nie, marketing mobilny jest ważną częścią reklamy w dzisiejszym świecie biznesu.

Wystarczy się rozejrzeć, a wszędzie zobaczysz przykłady — od wiadomości tekstowych, przez reklamy w grach, po internet mobilny. W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak najlepiej z niego korzystać.Link do określonych części Twojej witryny. Jeśli masz specjalną wyprzedaż w jednej części swojej witryny, powinieneś umieścić link bezpośrednio do tej witryny. Witryny mobilne mogą być czasami trudne w nawigacji, ale jeśli zapewniasz klientom bezpośredni dostęp, są bardziej skłonni poświęcić trochę czasu na sprawdzenie i ewentualnie zakup.Poznaj przepisy dotyczące marketingu mobilnego. Mobilne kampanie marketingowe są ściśle regulowane, podobnie jak wszystko, co ma związek z telefonami komórkowymi. Sprawdź swoje lokalne i federalne wytyczne i upewnij się, że dobrze się do nich trzymasz. Jeśli tego nie zrobisz, możesz spotkać się z karami, które wahają się od grzywny po karę więzienia.Twoje reklamy powinny zawierać kody QR, aby pomóc klientom przyjaznym technologicznie. Każdy, kto ma smartfon, może użyć kodu QR, aby uzyskać dostęp do Twojej witryny lub kuponów. Wszelkie drukowane materiały, które produkujesz, powinny zawierać te kody QR. Klient może być naprawdę zainteresowany Twoim produktem lub usługą, a kod QR gwarantuje, że może natychmiast dowiedzieć się więcej o Twojej firmie.Jeśli naprawdę chcesz zwiększyć sprzedaż dzięki marketingowi mobilnemu, ciężko pracuj, aby odwiedzanie Twojej witryny było przyjemnym doświadczeniem dla ludzi. Ponieważ większość użytkowników mobilnych to użytkownicy w ruchu, są oni bardziej skłonni do szybkiego przeglądania wielu witryn niż użytkownicy komputerów PC. Daj im powód do pozostania w pobliżu.Wszyscy marketerzy mobilni powinni pamiętać, że marketing mobilny nie jest typową strategią marketingową. W rzeczywistości to wcale nie jest strategia. To po prostu środek komunikacji. Próba podejścia do marketingu mobilnego jak do podstawowego marketingu internetowego po prostu nie zadziała w końcu dla Ciebie.Nie używaj skrótów tekstowych w mobilnym przekazie marketingowym. Chociaż komunikacja między osobami jest akceptowalna, wygląda to nieprofesjonalnie w przypadku firmy. Unikaj także używania wszystkich wersalików w wiadomości. Twoi konsumenci poczują się, jakby ktoś na nich krzyczał. Dopuszczalne jest jednak używanie w wezwaniu do działania wszystkich limitów.Chociaż liczba użytkowników mobilnych rośnie, nie oznacza to, że możesz przenieść swoją mobilną kampanię marketingową poza odpowiednią niszę i po prostu reklamować się na większym rynku. Sposoby na lepszą optymalizację wyników marketingu mobilnego

Nadal musisz pozostać w granicach swojego rynku.

Przekonasz się, że każda nisza staje się większa, ale próba przyciągnięcia ludzi z zewnątrz to tylko zmarnowany wysiłek.Pamiętaj, aby wysyłać wiadomości tekstowe. Ludzie zwykle mają dzwonek, który odzywa się po otrzymaniu wiadomości. Mają też tendencję do sprawdzania tego od razu. Wystarczy, że wyślesz małe pliki, takie jak zdjęcia nowego produktu, który masz do dyspozycji, dzięki czemu klient ma możliwość otrzymywania SMS-ów lub nie.W każdej chwili robisz promocję marketingu mobilnego. Chcesz, aby jak najwięcej osób się o tym dowiedziało. Umieszczaj informacje na ulotkach, pisz o nich na swoim blogu i portalach społecznościowych oraz twórz specjalne wizytówki na wydarzenie. Im więcej osób o tym wie, tym więcej klientów będziesz miał.Traktuj media mobilne i społecznościowe jak legalne źródło prawdziwego biznesu. To, że wiele z tego dzieje się na małym ekranie, nie oznacza, że ​​szansa jest niewielka. W rzeczywistości jest dokładnie odwrotnie. Mobilne i społecznościowe media to dwa z najszybciej rozwijających się obecnie dostępnych sposobów marketingu. Pamiętaj, aby zbudować strategię mobilną dla swojej marki.Rozważ dodanie do swojej witryny reklam stworzonych specjalnie z myślą o środowisku mobilnym. Twoje tradycyjne banery internetowe nie będą ciąć na urządzeniu mobilnym. W rzeczywistości, jeśli zoptymalizowałeś swoją witrynę pod kątem urządzeń mobilnych, te banery nie są już nawet widoczne. Na rynku dostępnych jest wiele świetnych mobilnych platform reklamowych, w tym AdMob, iAd i MobClix. Zbadaj je i wybierz odpowiedni dla siebie.Podsumowując, nie ma lepszego sposobu na dotarcie do tych, którzy zawsze korzystają z urządzenia mobilnego, niż poprzez marketing mobilny. Dociera do tej grupy docelowej na różne sposoby, które z pewnością wyśle ​​​​zamierzoną wiadomość. Mam nadzieję, że ten artykuł wyjaśnił wszelkie pytania dotyczące tego.

Comments are closed.