Podłogi drewniane mogą nam służyć przez wiele lat

Żadne inne pokrycie podłogowe nie zapewnia takiej trwałości, piękna i długowieczności, jak naturalne drewno.

Podłoga drewniana może bez problemów przetrwać wiek, jeśli jest dobrze utrzymana, dlatego taka inwestycja z pewnością się zwróci. W przeciwieństwie do taniego laminatu lub wykładziny winylowej, masz pewność, że drewno przetrwa próbę czasu. I w przeciwieństwie do dywanu, możesz z łatwością zetrzeć rozlane płyny, aby na podłodze nie było nieestetycznych plam.

Podłogi drewniane mogą nam służyć przez wiele lat

Trwałe i piękne podłogi postarzane

Naturalne właściwości drewnianej podłogi wzbogacą charakter wnętrza twojego domu czy biura. Drewno nigdy nie wychodzi z mody, jest bardzo wszechstronne i uzupełni każdy styl wystroju nieruchomości. Faktem jest, że dywany i wykładziny są siedliskiem wszelkiego rodzaju kurzu, zanieczyszczeń, alergenów i bakterii. Problemy mogą obejmować także obecność roztoczy i pleśni, a nie jest to zalecane dla osób cierpiących na alergie czy astmę. Podłogi drewniane nie przyciągają kurzu i alergenów, można je łatwo odkurzać i zmywać, dlatego utrzymanie ich w czystości jest proste.

Wybierając podłogi drewniane najpierw musisz określić, czy dana gama podłóg nadaje się do twojego zastosowania. Musisz wziąć pod uwagę podłoże, warunki, wykorzystanie pomieszczenia i ruch. Naturalne drewno nie nadaje się do każdej instalacji, a w kuchniach, łazienkach, piwnicach i przy ogrzewaniu podłogowym mogą być wymagane podłogi z drewna warstwowego. Płyty te są wyjątkowo stabilne dzięki mocnemu podkładowi HDF. Ostatnio modne są również podłogi postarzane o oryginalnym wyglądzie z uszkodzonym usłojeniem, co daje wygląd starej i zużytej deski.

Jeśli decydujesz się samodzielnie położyć podłogi postarzane, wysoce zalecana jest deska z blokadą zatrzaskową, ponieważ jest znacznie łatwiejsza w montażu niż deski na pióro i wpust. Jeśli twoja podłoga będzie montowana przez wykonawcę, warto również pamiętać, że im mniej pracochłonna metoda montażu, tym tańszy będzie ostateczny koszt zakupu i instalacji podłogi.

Comments are closed.