Jak zdecydować o wyborze płytek?

Decydując się na odświeżenie wyglądu swojej podłogi, kuchni czy łazienki, poświęć trochę czasu na poszukiwanie nowoczesnych, trwałych, modnych i wysokiej jakości opcji płytek podłogowych i ściennych.

W sprzedaży dostępne są niezliczone opcje kolorów, wzorów, kształtów i rozmiarów płytek, ale nie wszystkie z nich mogą spełnić twoje wymagania i potrzeby. W niektórych miejscach możesz bardziej skupić się na wyglądzie i estetyce, podczas gdy w niektórych głównym problemem może być trwałość czy antypoślizgowość.

Jak zdecydować o wyborze płytek?

Zanim kupisz płytki pomyśl o ich przeznaczeniu

Jest kilka ważnych czynników, o których należy pamiętać przed zakupem płytek podłogowych do domu. Biorąc pod uwagę te czynniki, możesz podnieść styl i wygląd swojego domu w sposób łatwy i nie wydając zbyt wielu pieniędzy. Dostępnych jest wiele oryginalnych i interesujących opcji, które pozwalają właścicielom domów stworzyć idealny wygląd swojej osobistej przestrzeni. Ponieważ matowe płytki w ciemnych kolorach nie odbijają światła, ważne jest, aby kuchnia i łazienka, w której są używane, były nieco przestronniejsze. Jeśli pomieszczenie jest dobrze oświetlone i ma wystarczająco dużo naturalnego światła, piękno matowego wykończenia podkreśli łazienkę, salon czy kuchnię idealnie.

W przeciwieństwie do dywanów, ceramiczne płytki podłogowe nie przyciągają kurzu i roztoczy czy innych alergenów. Domy z płytkami ceramicznymi mają mniej kurzu w powietrzu, dzięki czemu powietrze jest o wiele zdrowsze, i jest to doskonałe rozwiązanie dla osób cierpiących na alergie związane z kurzem. Dodatkowo płytki nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych, wystarczy regularnie odkurzać je i zmywać na mokro.

Zanim wybierzesz płytki na podłogi, zdecyduj o stopniu natężenia ruchu, wykończeniu, technice cięcia płytek i odpowiednim kolorze. Po wybraniu idealnej opcji na podłogi, można wybrać pasujące płytki my way na ściany, które pomogą podkreślać spójność wykończenia i aranżacji całego pomieszczenia. Otrzymasz projekt, który będzie wyglądał elegancko przez lata. Delikatne, stłumione odcienie płytek o matowym wykończeniu sprzyjają wyciszeniu i spokojowi. Idealnie nadają się do stworzenia spokojnej, odprężającej przestrzeni w twoim domu.

Comments are closed.