Dlaczego tak lubimy perfumy?

Obecnie perfumy są ogólnie dostępne, możemy zakupić je w wielu drogeriach także w internecie, możemy wybierać spośród wielu różnych zapachów, jednak jeszcze kilkaset lat temu był to produkt tylko dla najzamożniejszych.

Perfumy stały się popularne XVIII wieku we Francji, z czasem zaczęto opracowywać lepsze techniki tworzenia perfum, stały się one produktem bardziej dostępnym dla szerokiego odbiorcy. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele nut zapachowych, producenci wybierają odpowiednie mieszanki, dzięki którym można uzyskać wyjątkowe zapachy o różnym charakterze.

Dlaczego tak lubimy perfumy?

Armani Code Sport to zapach nie tylko dla sportowców

Zasadniczo perfumy możemy podzielić na damskie oraz męskie, kobiety z pewnością wybiorą nuty bardziej kwiatowe, mężczyźni z pewnością bardziej zadowolą się nutą drzewną, zapachami bardziej mocnym i ostrymi. Naturalnie warto zwrócić uwagę iż perfumy mogą posiadać różne nuty także cytrusowe, ziołowe, przypominające ziemię i czy też korę. Każdy z nas posiada swój ulubiony zapach, dlatego można sprawdzić oferty różnych producentów, wybrać zapach który będzie najbardziej nam odpowiadał, który najlepiej działa na nasze zmysły.

Oczywiście tradycyjnie zapachy dostarczane są w szklanych flakonach z dozownikiem, mogą posiadać różną pojemność, najmniejsze buteleczki zazwyczaj zawierają 25 ml, większe flakony to 125 czy 150 ml. Oczywiście każdy wybierze taką pojemność która najbardziej pasuje, warto także pamiętać iż dostępne są wody toaletowe, spreje czy też zapachy w sztyfcie. Wybierając perfumy należy zwrócić także uwagę na natężenie olejków eterycznych oczywiście najwięcej z nich znajduje się w perfumach nieco mniej w wodzie perfumowanej czy też w wodzie toaletowej.

Pośród wielu zapachów jakie znajdziemy na rynku z pewnością godnym uwagi jest Armani Code Sport, to wyjątkowy zapach dla mężczyzn którzy lubią wyzwania, ćwiczą intensywnie różne sporty. Oczywiście jest zapach bardzo orzeźwiający, który charakteryzuje się nutami cytrusowymi, sama mieszanka posiada także wiele innych interesujących aromatów, które wpływają na niezwykłą popularność tych perfum. Są to perfumy które swoją premierę miały 2011 roku, od tamtej pory mają wielu wiernych fanów wśród mężczyzn na całym świecie.

Comments are closed.